Як знайти радіостанцію.

Радіо все ще залишається одним з найпопулярніших засобів масової інформації та транслятором музики. Трапляється, що ми не знаємо, на якій хвилі віщає радіостанція, або, навпаки, не можемо зрозуміти, що за радіостанція веде мовлення на цій хвилі.
Вам знадобиться
  • Радіоприймач, будь-яке інше засіб прийому радіомовлення (наприклад, Інтернет)
Інструкція
1
Іноді ми хочемо послухати яку-небудь добре нам відому радіостанцію , але не знаємо частоту, на якій вона віщає. Така ситуація виникає, наприклад, при виїзді в інший регіон, де радіостанція веде мовлення вже на другий частоте.Імея доступ в інтернет, нескладно визначити це. Можна зайти в будь-яку велику пошукову систему і вбити в рядок пошуку назву радіостанції та регіон, в якому ви хочете її слухати. Швидше за все, ви вийдете на офіційний сайт радіостанції, де є така інформація.
2
В Інтернеті також існують каталоги радіостанцій, де можна знайти частоти, на яких вони віщають в різних регіонах Росії. Таку інформацію можна знайти, наприклад, на сайтах http://radio.baaza.ru/і http://www.stopfm.ru/
3
Перед вами може стояти і зворотна задача - визначити радіостанцію по частоті, на якій вона віщає. Як правило, рано чи пізно, в перервах між піснями або між музикою, передачами і рекламою радіостанція оголосить себе. Однак, якщо цього не відбувається, потрібно подивитися, на якій частоті вона віщає. Ця частота відображена на вашому приймачі, ви самі можете її міняти.
4
Знаючи частоту, можна вбити в пошуковик частоту і регіон мовлення. Знову ж таки, швидше за все ви потрапите на офіційний сайт радіостанції.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що великі міжнародні, загальноукраїнські, міжрегіональні радіостанції віщають на різних хвилях в різних регіонах.
Корисна порада
Корисно знати, що радіостанції FM-діапазону в Росії віщають на частотах в діапазоні 87,5 - 108МГц, решта станції, що віщають УКВ: в діапазоні від 65 МГц. На коротких хвилях діапазон від 2,5 до 6,1 МГЦ, на середніх - від 535 до 1720 кГц, на довгих - від 148 до 408 кГц
Частота характеризує собою циклічні процеси коливань або рух по колу. Вона дорівнює кількості повторень процесу за одиницю часу. Для її виміру дізнайтеся кількість коливань, які сталися за деякий проміжок часу. Іноді вона вимірюється більш складними способами. Якщо відомий період повторень, її можна просто розрахувати.
Вам знадобиться
  • - секундомір;
  • - тестер;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Спостерігаючи за коливаннями або іншими повторюваними рухами, відрахуйте деяке їх кількість. Секундоміром виміряйте час, за який відбулися ці рухи. Повним коливанням є повернення тіла в вихідну точку, як і повним оборотом. Для визначення частоти? поділіть кількість коливань N на час t, за яке вони сталися, виміряний в секундах. Наприклад, якщо маятник за 20 секунд робив 30 коливань, то частота дорівнює? = 30/20 = 1,5 1/с (Герц). Якщо відомий період коливань (час одного коливання) знайдіть частоту ? поділивши одиницю на період Т (? = 1/Т). Наприклад, якщо період коливань складає 0,2 с, то частота цього коливання буде дорівнює? = 1/0,2 = 5 Гц.
2
Для того щоб визначити частоту змінного струму візьміть тестер. Налаштуйте його на вимірювання частоти спеціальним перемикачем. Підключіть прилад до ланцюга або джерела змінного струму, дотримуючись обережності. На екрані тестера з'явиться частота струму в мережі. Наприклад, у стандартній побутової мережі частота дорівнює 50 Гц.
3
Щоб виміряти частоту коливального контуру, знайдіть індуктивність його котушки і ємність конденсатора, які і складають коливальний контур. Якщо вони заздалегідь невідомі, підключіть до них тестер, налаштований, відповідно, на вимірювання індуктивності в Генрі і електроємна в Фарадах. Знайдіть частоту , використовуючи формулу Томсона. Для цього число 2 помножте на 3,14 і корінь квадратний з твору індуктивності L і електроємна C. Поділіть число 1 на отриманий результат? = 1/(2 •? • vL • C). Приклад. Коливальний контур складається і котушки індуктивністю 2 мГн і конденсатора електроємна 80 мкФ. Визначте його частоту . Підставте значення у формулу? = 1/(2 • 3,14 • v2 • 10 ^ (- 3) • 80 • 10 ^ (- 6)) = 1/(6.28 • 4 • 10 ^ (- 4)) = 0 , 04 • 10 ^ 4 = 400 Гц.