Як визначити ступінь вогнестійкості матеріалу.

Визначення вогнестійкості має вкрай важливе значення в будівництві та промисловості. Під вогнестійкістю розуміють здатність конструкцій і матеріалів протягом певного часу без руйнування витримувати дію високих температур. Не тільки витримувати, але в деяких випадках і обмежувати поширення вогню, і зберігати свої необхідні експлуатаційні якості.
Інструкція
1
Усі будівельні матеріали і конструкції по возгораемости діляться на три групи: вогнетривкі, вогнестійкими і сгораемие.Несгораемие матеріали під впливом вогню або високої температури не запалюються. Це все природні і штучні неорганічні матеріали, гіпсові плити, мінераловатні пліти.Трудносгораемимі називають ті матеріали, які під впливом вогню тліють, а після видалення джерела вогню тління припиняють. Це асфальтобетон, гіпсобетонні конструкції, деревина, піддана глибокому просочуванню антипіренами.
2
Очевидно, що горіти, під впливом вогню або високих температур спалахують і продовжують горіти після видалення джерела вогню. Це все органічні матеріали: деревина, торф, гудрон, повсть, папір.
3
Однак існує ряд будівельних матеріалів, візуально не мають відкритого полум'я при загорянні, але здатних завдати шкоди здоров'ю продуктами оплавлення, виділяючи токсичний газ.
4
Межа вогнестійкості наступає при появі будь-якого з ознак: утворення в конструкції тріщин, підвищення температури на не обігрівається поверхні, втрата конструкцією несучої здатності або повне згоряння матеріалу.
5
Межі вогнестійкості матеріалів або конструкцій визначаються шляхом їх вогневих випробувань. Стандартний пожежа відтворюється в спеціальних печах, викладених вогнетривкою цеглою. Зразок конструкції або матеріалу встановлюється в печі і залишається там після вимкнення печі до того моменту, коли температура у всіх точках вимірювання не почне знижуватися. Потім по тому часу, який зразок конструкції або будівельного матеріалу провів в печі без пошкоджень, фахівці визначають межі вогнестійкості за вищенаведеним опісанію.Полученние дані використовуються в будівництві при виборі матеріалів і конструкцій.