Як задати правильний питання.

Автори кращих питань отримують заохочення та нагороди в різних конкурсах. Продавці, які вміють задавати хороші питання, заробляють більше грошей для своїх компаній.Неуменіе же формулювати питання породжує нерозуміння і безліч уточнень, що віднімають час і емоції. В гіршому для вас випадку співрозмовник не захоче вникати в суть виниклих труднощів і ви залишитеся з невирішеною проблемою.
Інструкція
1
Правильно сформульоване питання складається з 4-х частин: Опишіть, яка була ваша мета. Наприклад, вам хотілося відправити фотографію електронною поштою.
2
Розкажіть докладно, що ви зробили для досягнення мети. Наприклад, ви написали листа і прикріпили до нього файл з фотографією, як звичайно прикріплюєте інші файли для відправки поштою. Цього разу файл важив 50 Мегабайт.На цьому кроці ви повинні вказати всі подробиці, привести необхідні цифри і факти.
3
Опишіть, що у вас не вийшло. Наприклад, після натискання на кнопку "Прикріпити файл до листа" комп'ютер завис.
4
Сформулюйте суть питання. Наприклад, чому не вдалося відправити фотографію електронною почте.Обично люди переходять одразу до 4-го кроку, пропускаючи перші три. І співрозмовнику доводиться уточнювати, як саме все відбувалося, як реагував комп'ютер, скільки важить файл. Поки не з'ясовані деталі, чітко відповісти на питання невозможно.Правільно сформульоване питання містить всі 4 частини і дозволяє співрозмовнику миттєво оцінити ситуацію і дати грунтовний і корисний відповідь.
Зверніть увагу
В деяких випадках у вас може не бути другого шансу задати питання важливого для вас людині. Перш ніж задавати питання, сформулюйте його в письмовому вигляді. Потім проаналізуйте, чи всі 4 частини містяться в вашому вопросе.Подумайте, чи можна поліпшити якусь частину питання, щоб полегшити вашому співрозмовнику його задачу. Шанобливе ставлення також приверне до вас увагу і ви отримаєте найкраща відповідь, який здатний дати вам ця людина.
Корисна порада
Щоб отримати хороший відповідь, треба ще правильно підібрати обстановку, в якій ставиться питання. З'ясуйте, чи є у вашого співрозмовника час і настрій, щоб з вами спілкуватися. Якщо все гаразд, сміливо задавайте ваше запитання - ви напевно отримаєте чудову відповідь.