Як капати очні краплі.

Найпоширеніший метод лікування більшості захворювань очей - введення лікарського засобу у вигляді очних крапель. Кон'юнктивальна порожнину ока - це дуже вузьке щілинне простір, де більше 1-2 крапель ліки не поміщається.
Інструкція
1
При ураженні обох очей спочатку закапайте в око, яке запалений менше. При призначенні лікарем кілька різних препаратів, для кожного ліки беріть окрему піпетку. Краплі вводите в очі тільки теплими. Для цього достатньо потримати флакончик з ліками в руці 2-3 хвилини. Перед процедурою обов'язково вимийте з милом руки.
2
Закапати краплі в очі нескладно. У праву руку візьміть флакончик з ліками або піпетку з краплями. Перед процедурою злегка закиньте голову назад, а погляд спрямувати вгору. Піпетку тримайте на незначній відстані від ока. Не торкайтеся піпеткою вій і століття, проводите процедуру дуже акуратно.
3
Вказівним пальцем лівої руки за допомогою ватного тампона або кульки, відтягніть вниз нижню повіку, а другою рукою закапайте 1-2 краплі розчину на слизову нижньої повіки. Якщо очні краплі знаходяться в пластмасовому флаконі, то його верхня частина зазвичай закінчується піпеткою, і краплі закапують в очі прямо з флакона. Попередньо необхідно зробити отвір у верхній частині флакона.
4
У тому випадку, коли ліки знаходиться в скляному бульбашці, для закапування використовують стерильні піпетки. Для кожного хворого використовують окрему стерильну піпетку. Піпетки стерилізуються кип'ятінням протягом 40 хвилин.
5
Після закапування ліків протягом 1-2 хвилин тримайте повіку відтягнутим, щоб ліки швидше усмокталося. Зверніть увагу: в носовій частині нижньої повіки розташовується слізна точка, яка переходить в слізний канал. Якщо ліки потрапляє на слізну точку і далі в канал, то воно відчувається в носоглотці і носі, що викликає неприємні відчуття. Щоб уникнути цього, після закапування необхідно притиснути вказівним пальцем область внутрішнього кута ока.
6
Термін зберігання ліків завжди зазначений на етикетці флакона. Як правило, всі очні краплі повинні знаходитися в темному прохолодному місці. Термін їх придатності після відкриття флакона не більше 7 днів. Якщо ви помітили, що ліки змінило колір, в ньому з'явилися пластівці або осад, застосовувати його категорично заборонено!
7
Для поліпшення дії ліків, посилення його ефекту, можна порекомендувати очні ванночки. У ванночку, яку ви можете купити в аптеці, до країв налийте теплий розчин ліки. Поступово нахиляйте голову, щільно притиснувши ванночку до ока, "купайте" його в розчині. Для посилення дії ліків, робіть оком рух вгору-вниз, вправо-вліво, кругові рухи за годинниковою стрілкою. Тривалість проведення процедури 1-3 хвилини. Застосування очних ванночок, безсумнівно, поліпшить кровообіг і всмоктування лікарського препарату.
Зверніть увагу
Як капати очні краплі? Спочатку треба ретельно вимити руки. Краплі закопуються сидячи, стоячи або лежачи. Це кому як подобатися. Принципової різниці немає. Головне щоб в око потрапила хоча б одна крапля. Відтягніть нижню повіку вниз, подивіться вгору і закапайте в утворилося між століттям і очним яблуком простір 1-2 краплі. Більше капати сенсу немає.
Корисна порада
А як бути, якщо уражені обидва ока? Спочатку закапайте в око, яке болить або запалений менше. Якщо лікар призначив кілька різних препаратів, для кожного ліки заведіть окрему піпетку. Вводите краплі в око теплими. Для цього достатньо потримати флакончик в кулаці дві-три хвилини. Щоб уникнути цього, після закапування притисніть вказівним пальцем область внутрішнього кута ока. Термін зберігання ліків вказаний на флаконі. Зберігайте очні краплями в прохолодному темному місці.