Як здати філософію.

Мало який предмет викликає у студентів стільки страхів, як філософія. Дійсно, як можна запам'ятати всі ці імена і концепції? А як це може стати в нагоді в житті? Чим ближче іспит, тим більше опускаються руки, і багато студентів просто йдуть в найближчий книжковий магазин і купують шпаргалку. Як же здати філософію без шпаргалок і без страхів? Спробуємо розібратися.
Інструкція
1
Зазвичай курс філософії у вузі складається з двох частин: історія філософії і теорія філософії. Першу вивчають в першому семестрі, здають по ній залік і "благополучно" забувають. Другу, відповідно, вивчають у другому семестрі, іспит здають по обом частинам. Історія філософії, як правило, не викликає проблем - її можна просто визубрити. З теорією все складніше - щоб вміти викладати її на іспиті, її потрібно хоча б трохи розуміти. Особливо, якщо викладач дотошен і обожнює свій предмет - такі з радістю будуть готові міркувати з вами цілу годину про проблеми істинного знання.
2
Дисциплінований студент може взагалі уникнути іспиту з філософії, якщо буде відвідувати всі або майже всі пари і відповідати на семінарах: наприкінці року він, швидше за все, отримає "автомат". Сила волі, звичайно, для цього потрібна чимала, особливо ближче до літа, коли сонце за вікном категорично заважає міркувати про роль соціальної революції в розвитку цивілізацій. Але, напевно, "автомат" з філософії цього варто. Тим більше, мережу рясніє рефератами і доповідями по філософії, і завжди можна знайти щось цікаве по темі, прочитати і виступити на занятті.
3
Як же бути тим, кому "автомат" не світить? Навряд чи варто відразу бігти в магазин за шпаргалками, та й не завжди можна списати. Шпаргалки краще написати самим, а після цього ... залишити їх вдома, оскільки ви все запам'ятайте. Багато дуже добре запам'ятовують, коли пишуть, причому, саме пишуть, а не друкують на комп'ютері.
4
З історією філософії розправитися легко. Просто ділите всю історію філософії на періоди - античність, середньовіччя, відродження і т.д. Намалюйте схему, щоб просто запам'ятати, що йде після чого і який представник відноситься до якого часу і течією. Це буде такий "скелет", на який потім легко прилаштувати великі і дрібні деталі: ідеї, концепції, теорії. Найкраще взяти великий аркуш паперу, наприклад, формату А3 і зобразити всю історію філософії на цьому аркуші. Буде короткий наочний конспект.
5
Що стосується теорії філософії, то тут легше написати з кожного питання щодо докладну шпаргалку - за допомогою найбільш простого для розуміння підручника. Читання складних і докладних посібників вам не допоможе, ви тільки витратите час на їх осмислення, крім того, на іспиті ніхто не чекає, щоб ви пам'ятали кожну дрібницю. Кожну шпаргалку можна супроводжувати схемами, малюнками, тобто всім, що може вам допомогти. Увечері перед іспитом або вранці, якщо ви рано встаєте, пробіжіться очима по всіх шпаргалкам. Основне ви будете пам'ятати точно.
6
Викладачі філософії - люди зазвичай непрості. Краще не псувати з ними відносини, не сперечатися зайвий раз, не показувати свою нелюбов до того філософу або до тієї теорії, яку викладач особливо цінує. Встановлення хороших відносин з викладачем може легко перевести ваш відповідь на іспиті в розряд невимушеної бесіди. Так що без "відмінно" або хоча б "добре" ви точно не залишитеся.