Як зробити павука з бісеру.

Серед достатку прикрас в квітково-фруктовому стилі часом хочеться знайти щось несподіване і екстравагантне. А ще краще - не знайти, а зробити. Наприклад, брошка з бісеру у формі павука. Вона послужить хорошою альтернативою ніжним дівочим аксесуарам.
Вам знадобиться
 • Бісер, волосінь, дріт
Інструкція
1
Для плетіння вам знадобиться бісер чорного і темно-сірого кольору, а також пара бусинок побільше для очей. В якості основи використовуйте дріт - досить тонку, щоб протягнути її в бісеринку 3-4 рази, але в той же час не ламку при численних згинаннях.
2
Нанизайте на дріт 18 бісеринок. Перша і остання з них повинні бути сірими. Додайте всю масу по центру дроту. Правий її кінець всуньте в другу намистину з кінця і Протягніть в усі наступні до одинадцятої бісеринки включно. Так само поступите і з другим кінцем дроту.
3
На вільну частину робочої нитки нанизайте п'ять бісеринок, потім всуньте в них другий кінець дроту назустріч.
4
Наступний ряд складається з 6 намистин, набраних тим же способом. Після цього нанизайте на кожну сторону дроту по 9 бусинок для лапок. Через них проведіть дріт так само, як це було описано в п.2, обігнувши крайню бісеринку і протягнувши нитку через всі інші.
5
За описаної технології наберіть залишилися ряди - послідовно 7, 8 і 7 бісеринок для тіла комахи, 11 - для лапок, 6 і 5 - знову для тільця і 11 - для останньої пари лапок.
6
Голову сформуйте з трьох рядів по 4 намистини, на кінці дроту насадите по одній бісеринці нового кольору (наприклад, зеленого), позначивши очі сплетеного павука.
7
В результаті у вас вийшов впізнаваний, але плоский силует павука. Якщо ви готові витратити трохи більше часу і зусиль, можна сплести об'ємну брошку. На цей раз вам знадобиться не дріт, а волосінь, яка також повинна проходити в отвір мінімум три рази. Головне в цьому методі плетіння - якомога сильніше натягувати нитку, щоб ряди вигиналися дугою і попарно становили кільця.
8
Наберіть на волосінь шість бісеринок і розташуйте їх посередині. Правий кінець волосіні просмикніть в три крайні бісеринки і затягніть обидва кінці, які в результаті йдуть через бісер назустріч один одному. Потім візьміть п'ять намистин і всуньте в них обидва кінці волосіні - при натягуванні вийде дуга. Нанизайте і затягніть ще п'ять бісеринок, які утворюють у поєднанні з попередньою дугою колечко.
9
Продовжуйте плести виріб до потрібного розміру, додаючи в кожному новому колі по дві бісеринки. Як тільки діаметр буде достатній, зменшуйте кількість намистин так само по дві, залишивши в останньому ряду три штуки. Лапки комахи зробіть з бісеру подрібніше на основі дроту, протягнувши її кінці в бісеринки на боках вироби. Тепер у вас вийшла об'ємна брошка-павук.
Корисна порада
Щоб зробити об'ємного павука двоколірним, набирайте кожен парний ряд чорним бісером, а кожен непарний - сірим.
А чи знаєте ви, що найдорожчі серцю коханої людини подарунки, це ті, що зроблені вами саме для цієї людини? Чому б своїми руками не зробити якусь дрібничку, наприклад, павука з бісеру, і не піднести цей оригінальний подарунок: сюрприз вдасться на славу!
Вам знадобиться
 • - дві бісеріни для вічко;
 • - 6 грамів бісеру для тільця;
 • - 16 стеклярусом для лапок;
 • - 8 бісерин для закінчення лапок;
 • - нитка для бісероплетіння;
 • - 56 бісерин для лапок;
 • - паєтки для очей;
 • - голочки;
 • - поліетиленовий пакет;
 • - невеликі намистинки.
Інструкція
1
Роботу починайте з плетіння першого ряду павукового тільця. Сплетіть ланцюжок з бісеру прийомом «цегельний стібок по колу». Зробити це модно наступним чином: нанизати на серединку нитки дві бісеріни так, щоб у другий схрестити нитки. Потім точно так само приєднуємо третю і кожну наступну (всього в ряду буде 19 бісерин). Закрийте сплетену з бісеру ланцюжок в кільце, знову-таки перехрестивши нитки.
2
Одну з ниток просмикніть крізь першу бісерину другого ряду. Плетіть другий ряд прийомом «цегельний стібок по колу». Як і перший ряд, він теж повинен складатися з 19 бісерин. Починаючи з третього ряду, робіть послідовне зменшення довжини ряду. Всього потрібно для верхньої частини тільця сплести 6 рядів. Закінчивши останній ряд верхній частині тільця, стягніть нитку і протягніть її крізь поперечні ряди бісерин: це дозволить надійно скріпити між собою бісеринки.
3
Від першого ряду почніть плетіння нижній частині тільця павучка. Сплетіть 3 ряди, потім набийте тільце павучка поліетиленовим пакетом (це додасть йому пружності) і доплетіть залишилися ряди. Скріплюйте між собою бісер, поступово зменшуючи довжину ряду: вийде, що нижня частина - дзеркальне відображення верхньої частини.
4
Одягніть на середину нитки бісеринку для ока, просуньте два кінці нитки крізь паєтки, а потім закріпіть очей на тільце павучка. Аналогічно зробіть друге око павучків.
5
Зробіть лапки. Робити це слід в такій послідовності: на нитку одягнути бісерину, потім стеклярус, потім п'ять бісеринок і знову стеклярус, а після цього ще бісеринку і намистинку. Потім поверніться у зворотному напрямку: стеклярус, дві бісеринки, одна бісеринка пропускається, потім знову дві бісеринки і стеклярус. Гарненько натягніть нитку, щоб у місці пропущеної намистини утворився згин (це буде суглоб лапки), і прикріпіть лапку до бичка. Зробіть ще три лапки і закріпіть їх на тільце павучка з цією ж сторону. За аналогією сплетіть ще чотири лапки і закріпіть їх з протилежного боку тільця.
Зверніть увагу
Добре закріплюйте між собою ряди сплетених ланцюжків з бісеру, а також окремі частини павучка! При неякісному скріпленні саморобка дуже скоро втратить свій вигляд.
Корисна порада
Павучка з бісеру можна сплести і методом «паралельного плетіння», використовуючи при цьому бісеринки чорного, жовтого і золотистого кольорів, а також латунну дріт. Починати плести такого павучка потрібно з голови. Саморобка вийде дуже красивою!