Як оновити паркет.

Як би не рекламували різноманітні штучні покриття для підлоги - більшість людей воліють їм натуральні. Теплий золотистий паркет , крім стовідсоткової натуральності, створює в приміщенні непередаване відчуття затишку, традиційності і благополуччя. Однак щоб паркет прослужив вашій сім'ї багато поколінь - його потрібно час від часу оновлювати.
Вам знадобиться
  • - респіратор, робочий одяг:
  • - інструменти (кисті, шпателі, валики);
  • - мастика або паркетні цвяхи;
  • - шліфмашина;
  • - шпаклівка для дерева;
  • - лак.
Інструкція
1
зносу, деформовані планки необхідно замінити. Для цього зношену планку потрібно витягти, розчистити місце під нею, а потім поставити й прибити нову. Якщо паркет щитової - планки приклеюють спеціальною мастикою на ретельно очищену основу. Після приклеювання планку потрібно притиснути вантажем на добу, потім, якщо необхідно, состругать зайву висоту.
2
Наступна процедура - шліфовка. Перед тим, як приступити в ній, необхідно зняти плінтуса, так як вони можуть перешкодити повністю видалити старий лак з поверхні паркет а. Крім того, самі підлоги необхідно ретельно очистити - вимести і вимити. Шліфування проводиться за допомогою шліфувальних машин.
3
Далі слід шпатлювання. Для нього знадобиться шпаклівка для дерева, яка може бути на водній основі) акрилова), або на основі нитрорастворителей. Перший тип швидко висихає, не має специфічного запаху, зате другий прослужить набагато довше. Що потрапляє в колір паркет а шпаклівкою за допомогою маленького шпателя закладають тріщини та подряпини. Товщина шару шпаклівки - не більше 1 міліметра. Після висихання оброблені місця зашкурівают.
4
Далі, паркет ретельно очищається і настає черга лакування (якщо у вас паркет зі «спецефектами» - перед лакуванням його слід прогрунтувати). Купуючи лак, потрібно орієнтуватися на його тип (докладніше розповість продавець) і витрата. 1 літром лаку можна в один шар покрити 8-10 квадратних метрів паркет а.Лак необхідно наносити спеціальної широкої пензликом, валиком або металевим шпателем в 2-3 шари, кожен раз даючи просохнути попередньому шару. Якщо лак наноситься пензлем - то рухи повинні бути широкими, U-образними. При нанесенні валиком руху хрестоподібні. Існує і механічний спосіб нанесення лаку - за допомогою краскопульта.Во час лакування вікна і двері в приміщенні необхідно закрити, щоб уникнути утворення дефектів і пилу на лаковому покритті. Температура при цьому повинна бути не менше 15 і не більше 22 градусів, а вологість - не більше 50%. Через добу після нанесення останнього шару по паркет у можна акуратно ходити. Однак інтенсивна експлуатація покриття повинна початися не раніше ніж через кілька (від 3 до 14) діб після покриття підлоги лаком.
Зверніть увагу
Оновлювати паркет слід кожні 3-8 років. Чим більш дбайливе ставлення до паркетного покриттю - тим більше проміжок між оновленнями. Так, наприклад, по паркету можна ходити на шпильках, в брудній вуличного взуття. Слід оберігати покриття від перепадів температури і надмірної вологості.
Корисна порада
Під час паркетних робіт обов'язково захистіть шкіру і органи дихання - працюйте тільки в рукавичках і респіраторі.