Як позбутися від сажі. сажа кіптява відмити.

Сажа і кіптява - незмінні супутники будинків з пічним опаленням, втім, і дачники, і любителі барбекю страждають від цього чорного і брудного нальоту, позбутися якого без спеціальних хімічних засобів мало кому вдається.
Інструкція
1
Оцініть, скільки в квартирі сажі . Якщо її багато, зверніться в клінінгову компанію. Злегка закопчені і невеликі ділянки під силу очистити будь-якого з вас.
2
обмітаючи або пропилесосьте брудні поверхні. Для того щоб чорні штрихи не залишалися, треба діяти за допомогою коротких клацаючих рухів щітки або віника. Не торкайтеся насадкою пилососа кіптяви, тримайте її на відстані 0,5 сантиметра. Ні в якому разі не тріть поверхню, можуть утворитися великі стійкі плями. Внизу для падаючої сажі постеліть газету.
3
Пропилососьте оббивку меблів. Стіни, стеля і деревину без покриття обробіть хімічної губкою. Її можна знайти в господарських магазинах, аптеках, реставраційних майстерень.
4
Постеліть пластикову плівку внизу і теплою водою з невеликою кількістю розчиненого знежирювачах промийте брудну поверхню. Розчину не шкодуйте. Використовуйте жорстку щітку, ганчір'я або губку. Далі треба обполоснути чистою водою і витерти насухо. При необхідності процедуру слід повторіть.Пропилесосьте спочатку, якщо чистите глянсове покриття. Змочіть ганчірку в «Amway 0001» або «Містер Мускул» і протріть їй забруднене місце.
5
Чистіть стіни, якщо використовуєте вологий спосіб, обов'язково знизу вгору. Обробляйте по черзі невеликі ділянки. Круговими рухами мийте стіну, використовуючи вологу губку. Потім насухо витирайте ганчіркою або старим рушником. Вкрай важливо патьоки сажі видаляти відразу.
6
Чистіть підлогу на самому початку збирання і в самому кінці. Якщо покриття кахельне або дерев'яне, візьміть спочатку воду з обезжиривателем. Килим можна помити, використовуючи звичайний килимовий шампунь і ковровоочістітельную машину (або миючий пилосос). Якщо на килимі залишається невелика пляма сажі , треба змочити його уайтрспіритом, потерти, потім знову промити шампунем. Зрештою, можна засипати сіллю або тирсою, витримати годину і почистити щіткою.
7
Поперіть одяг, на якій присутній сажа. Копоть та сажа зазвичай залишає стійкі плями чорного кольору. При пранні їх не завжди вдається легко видалити. Тому перед початком прання обов'язково такі плями змочіть скипидаром. Ті речі, які прати не можна, або немає бажання прати річ цілком з-за одного плями, можна почистити. Видаляйте такі плями змоченим в скипидарі тампоном.