Як визначити витрату газу. Як розрахувати оплату за газ за площею квартири.

Газ - цінне джерело енергії. Він необхідний людині на виробництві та в побуті. Від інших видів палива і сировини його відрізняє низька собівартість і висока продуктивність видобутку, висока температура горіння і жаропроізводітельность, повне згорання і відсутність окису вуглецю, яким забруднюється атмосфера.
Інструкція
1
Витрата газу в залежить від пори року, чисельності населення, кількості газових приладів. Взимку витрата газу збільшується на 30-50%, пік витрати газу протягом доби доводиться на ранок (8-11 год) і вечір (18-21 год). Витрата газу необхідний для розробки проекту газопостачання міста чи селища. Розрахунок витрати газу проводиться за нормами на кінець розрахункового періоду. Розрахунковий період визначається планом розвитку населеного пункту.
2
Витрата газу на побутові та громадські потреби залежить від стану і якості газообладнання, благоустрою квартир підприємств, кліматичних умов. Норми витрати розробляються на підставі дослідних даних по споживанню газу і їх статистичному аналізу. Норми враховують середні умови. Для досягнення необхідної точності розрахунку їх періодично коригують на підставі аналізу фактичного споживання Будівельні норми і правила (СНиП) призводять норми річного розрахунку газу в житлових будинках, комунально-побутових і громадських підприємствах.
3
Витрата газу побутовими споживачами визначається без вимірювальних приладів в залежності від типу та кількості встановлених газових приладів, кількості людей, що користуються цими приладами, та інших показників.
4
Тому для визначення витрати газу ви повинні визначити: - чисельність населення; - кількість газового обладнання в житлових будинках і на підприємствах; - кліматичні умови району; - якісні характеристики газу; - норми тепла, необхідного для життєдіяльності та виробництва.
5
Усі дані зводяться в таблицю, і кількість витрати газу визначається за СНиП 2.04.08-87 * Газопостачання.