Як написати формулу в екселя. Як зробити в екселя формулу.

Основною метою створення електронних таблиць було можливість здійснювати численні табличні розрахунки. Для цих цілей, в подібних програмах використовуються формули, які мають спеціальний формат.
Інструкція
1
Як і звичайні дані, формули вводяться в комірки таблиці, але на відміну від них починаються зі знака «=». Наприклад, якщо ввести в комірку рядок «= 4 * 4», то в ній відобразиться результат операції - «16». Елементи вираження необов'язково вписувати безпосередньо, вони можуть братися з інших осередків. Наприклад якщо вписати в осередку А1 і А2 значення рівне 4, а потім в комірці А3 вписати формулу «= А1 * А2», то значенням осередки А3 буде число 16.
2
При використанні осередків, в якості джерел даних для формул, можна вказувати абсолютні, відносні або змішані посилання на ніх.Для вказівки відносного адреси комірки використовується формат типу А1, А2, В5, С7 і т.д. Таке посилання вказує на клітинку, положення якої відносно, по відношенню до осередку з формулою. Наприклад, якщо в попередньому прикладі скопіювати вміст комірки А3 у вічко В3, то результатом, записаним в клітинку В3 буде значення формули «= В1 * В2».
3
Абсолютною, називається посилання виду $ А $ 1. Це посилання вказує на незмінну осередок, при цьому місце розташування формули не має значення. Стосовно до розглянутого прикладу, якщо в комірці А3 вписати формулу «= $ A $ 1 * $ A $ 2», а потім скопіювати її вміст в клітинку В3, то значення комірки В3 так само буде одно «= $ A $ 1 * $ A $ 2».
4
Змішані посилання мають формат $ A1 або A $ 1. При цьому одна з координат (стовпець або рядок) є абсолютною, а інша відносною.
5
Комбінуючи перераховані види посилань, можна виробляти практично будь табличні обчислення. Крім того в формулах можна застосовувати вбудовані в Excel спеціальні функції, для їх використання натисніть кнопку «Вставити функцію», розташовану в рядку формул, відкриється вікно «Майстер функцій». Тут можна відсортувати функції за категоріями або знайти потрібну функцію використовуючи рядок пошуку, після чого необхідно ввести аргументи функції, які можуть зазначатися як у вигляді абсолютних значень (1, 2, 45 і т.д.), так і у вигляді адрес комірок (А1 , $ В $ 5, D $ 8 і т.д.).