Як відновити прописку.

Здавалося б, втратити прописку досить складно, адже зазвичай ми її не втрачаємо, а саме змінюємо. Однак не так вже й рідкісні випадки, коли в силу різних життєвих обставин, а іноді просто за чиїмось злим наміром, людина залишається без прописки. Як же бути в такій, здавалося б, безвихідної ситуації?
Інструкція
1
Варіантів дій два.В випадку, якщо виписка з житлоплощі сталася помилково, або обставини змінилися таким чином, що змінити прописку на іншу ви не змогли, а за старим місцем прописки вже не зареєстровані, можна просто провести повторну реєстрацію. Це можливо в тому випадку, коли всі мешканці квартири готові письмово підтвердити згоду на ваше оформлення в квартиру. Очевидно, що це рішення застосовується не для всіх можливих ситуацій.
2
У випадку, якщо згода мешканців на повторну реєстрацію отримати не вдається, або якщо виписка здійснювалася обманним шляхом, без вашого відома, - необхідно звертатися до суду.
3
Для такого звернення буде потрібно зібрати всі докази та обгрунтування вашого права на прописку на спірній житлоплощі, які тільки вдасться. Якщо мова йде про виписки в результаті нечистоплотної угоди з купівлі/продажу житла - підготуйте договір, розписки, інші письмові зобов'язання, заручившись підтримкою надійних свідків угоди та її наслідків. Якщо виписка була здійснена без вашої згоди - потрібно довести цей факт.
4
Найчастіше такі ситуації виникають, коли ви не проживаєте за місцем прописки: виписати можуть дитини, що живе з одним батьком, а прописаного з іншим, природно незаконним шляхом; також часто позбавляють прописки осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі, що також йде в розріз з чинним законодавством; опинитися без прописки можна, якщо ви тривалий час живете або працюєте за кордоном або просто в іншому місті. Варіантів багато, вирішення проблеми одне - відстоювати свої права в суді. При наявності підтверджуючих доказів, суд стане на ваш бік і відновить у прописці на спірній житлоплощі.