Як випливає малювати дятлів.

Дятел - велика красива птиця, яку в російських лісах можна бачити досить часто. Прогулюючись в лісі, де є хворі дерева, ви неодмінно почуєте його стукіт. Дятла зручно малювати з натури, оскільки він має звичай досить довго перебувати в одній позі. Виберіть зручне місце і постарайтеся його не злякати.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Олівець
  • Акварельні фарби
  • Планшет
Інструкція
1
Якщо немає можливості малювати дятла з натури, розгляньте його на картинці. У дятла довге тіло, невелика голова і довгий гострий дзьоб. Як правило, цей птах займає вертикальне положення, міцно зачепившись лапами за гілку, і дуже близько від стовбура дерева.
2
Намітьте положення ствола і гілки. Гілка росте перпендикулярно стовбуру або з невеликим відхиленням. Звичайно, ні те, ні інше не потрібно креслити по лінійці. Це допустимо тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся робити аплікацію. У малюнку же лінії повинні бути злегка нерівними.
3
Паралельно стовбуру намітьте осьову лінію для дятла. Визначте пропорції тулуба і голови і відмітьте ці пропорції на відрізку точками. Точки не повинні бути дуже помітними. Почніть малювати дятла з голови. Вона майже кругла. Якщо ви збираєтеся дятла розфарбовувати, легкими лініями намітьте розташування плям і очей. Найбільш характерне положення дятла - в профіль до глядача, тому око, природно, видно один. Він досить великий і довгастий.
4
Намалюйте овал для тулуба. Овал досить правильний. За товщиною він майже дорівнює голові, але може бути і трохи ширше. Точно так само, як і при малюванні голови, намітьте розташування плям. Дятел - строкатий пташка, і забарвлення дуже важлива.
5
Подивіться, як виглядають крила дятла, коли він сидить. Вони досить довгі і чимось нагадують фалди фрака. Передній край крила йде майже паралельно грудці птиці, а задній трохи виступає за лінію спини. Нижні кінці ніби «обрізані» під прямим кутом, паралельно гілці, але кути трохи заокруглені.
6
Тепер настала черга хвоста. Хвіст сидячого на гілці дятла здається довгою, лежачої на боці трапецією. Бічна сторона її при цьому знаходиться внизу і сильно скошена. Кути можна навіть не скруглять.
7
Лапами дятел міцно чіпляється за гілку, Подивіться, як він це робить. Тонкі гілки він обхоплює, а в ті, які товстіший - просто вцепляется кігтями. Постарайтеся передати найбільш характерні деталі лап цього птаха.
8
Дятла можна розфарбувати. Для цього підійдуть акварельні фарби, кольорові олівці, воскові крейди, пастель. Фарбуйте спочатку великі поля, поступово переходячи до більш дрібним деталям. В даному випадку можна не заливати весь лист, а зробити фон для дятла. Дятел може бути видно в просвіті між гілками на тлі блакитного неба, або ж на тлі листя. Зверніть увагу на гру світлових плям в листі і постарайтеся її передати.
9
Після того, як ви зробите фон, прорисуйте ствол дерева і гілку. У дятла спочатку фарбуйте найбільші плями, потім ті, які подрібніше. В останню чергу намалюйте очей, краї крил і пір'ячко хвоста.
Корисна порада
Для малювання олівцями або акварельними фарбами дуже добре підходить папір з яскраво вираженою фактурою. Це може бути як спеціальний папір для акварелі (вона продається наборами), так і звичайні шпалери.