Як відкрити свій спортзал.

Будь-який сучасний людина усвідомлює необхідність приділяти увагу своєму здоров'ю і зовнішньому вигляду. Це багато в чому визначає якість нашого життя. Тому кількість людей, що вдаються до регулярних фізичних навантажень, постійно зростає, а відповідно розширюється і ринок фітнес послуг. Одним з варіантів створення бізнесу в цій сфері може стати відкриття свого спортзалу .
Інструкція
1
Спочатку визначте місце розташування. Цей фактор може стати вирішальним в успішності вашого бізнесу, тому переважна більшість клієнтів відвідують спортзали, що перебувають або поблизу їх місця роботи, або поруч з будинком. Тому приміщення слід шукати або в межах житлових районів, або в зонах скупчення офісних установ.
2
Простір має бути достатнім для одночасного заняття 10-15 чоловік, для розміщення по одному тренажеру на кожну групу м'язів, 3-5 одиниць кардіообладнання. Передбачте окреме приміщення для групових занять або можливість тимчасово звільняти місце під тренування.
3
Обладнання спортзалу має бути професійним, щоб витримувати багатогодинні навантаження. Альтернативним рішенням може бути лізинг (довгострокова оренда майна з подальшим правом викупу). Такий варіант обходиться дорожче, ніж покупка, але в той же час полегшує процес заміни тренажерів при їх моральному устаревании, що відбувається досить швидко.
4
Крім основного приміщення вам знадобиться простір для розташування чоловічої та жіночої роздягалень, гардероба і ресепшена. Зверніть увагу на наявність туалету (як мінімум одного) і розгляньте можливість обладнання душових.
5
Займіться підбором персоналу. Перш за все, в спортзалі повинні працювати професійні інструктори, а також тренери з аеробіки, йоги та іншим груповим занять. Крім того вам знадобляться співробітники на адміністративні та господарсько-технічні посади.
6
Для залучення клієнтів роздавайте флаєри (бажано зі знижками для перших відвідувачів) в межах розташування залу, біля найближчих магазинів і супермаркетів і в інших місцях з високою прохідністю. Замовте помітну вивіску для входу і веб-сайт для розміщення основної інформації про ваш спортзалі, включаючи фото та контактні дані.
Спортивних залів у сучасному мегаполісі не може бути багато - найбільше люди цінують можливість підтримувати хорошу фізичну форму, не відходячи далеко від місця свого проживання, а отже, навіть кілька багатоповерхових будинків поблизу від знову відкрився фітнес-клубу вже швидше за все забезпечать йому достатній приплив відвідувачів.
Вам знадобиться
  • - приміщення на першому поверсі площею 100-200 квадратних метрів;
  • - реєстрація ІП, дозволу від пожежної інспекції та Росспоживнагляду;
  • - комплект спортивного обладнання, професійно монтованої, з можливістю гарантійного обслуговування;
  • - 2-3 тренера, що працюють за системою погодинної оплати.
Інструкція
1
Почніть з пошуку відповідного для невеликого спортивного залу приміщення, попередньо добре вивчивши побут і звичаї жителів обраного вами району. Якщо серед них переважають молоді сім'ї, які ведуть активний спосіб життя, а жодного спортивного клубу поблизу ще немає, то місце, безсумнівно, вибрано вдало. Мінімальна площа, необхідна для обладнання спортзалу - 100 квадратних метрів, але краще, якщо є можливість, орендувати приміщення рази в два більше.
2
Зареєструйте своє починання, коли місце і приміщення для спортивного клубу вже підібрано - достатньо просто оформити індивідуальне підприємництво. Обов'язкового ліцензування для фітнес-клубу не потрібно, але з пожежною інспекцією та Росспоживнаглядом зіткнутися доведеться - узгодити з ними обладнання закладу необхідно навіть на декількох етапах підготовки центру до відкриття.
3
Замовте обладнання для свого спортивного залу, орієнтуючись насамперед на його якість, так як хороші тренажери - прямий запорука успіху та процвітання вашого клубу. Постарайтеся домовитися з постачальником устаткування про кваліфікованому монтажі тренажерів і їх подальшому гарантійному обслуговуванні. Закупівля тренажерів на старті вашого клубу стане найбільш витратною статтею, економити ж на придбанні обладнання можна ні в якому разі.
4
Організуйте пошук кваліфікованого персоналу для свого фітнес-центру - серед безлічі тренерів знайти дійсно досвідчених і кваліфікованих не так просто. Намагайтеся приймати інструкторів на роботу за рекомендаціями, а згодом проводите серед своїх клієнтів опитування, визначаючи ступінь їхньої задоволеності рівнем майстерності того чи іншого фахівця. Підібрати адміністратора для спортивного клубу значно простіше, а на перших порах краще взагалі взяти цю роль на себе.
Корисна порада
Намагайтеся з часом розширювати спектр послуг, що надаються у вашому закладі - обладнайте в клубі солярій, масажний кабінет, міні-перукарню з манікюром.Заключайте договір про оренду тільки на тривалий термін, не погоджуючись з пропозицією власника приміщення орендувати площу на рік , а потім продовжує термін оренди - відмовити вам власник зможе практично в будь-який момент, якщо його плани зміняться.