Як робити курсову роботу.

За весь час навчання студенту потрібно написати як мінімум 4 курсових роботи. Ключ до написання "курсовиків" простий, і знання кількох правил допоможе швидко виконати курсову роботу на будь-яку тему з будь-якої спеціальності.
Вам знадобиться
  • Запасіться комп'ютером з текстовим редактором (краще Microsoft Word), пропусками в різні бібліотеки, або друзями, які принесуть вам звідти копію необхідної статті, університетськими паролями до сайтів рівня jstor.org, умінням читати іноземною мовою, дружбою з науковим керівником і у вас все вийде.
Інструкція
1
Будь наукова праця починається з вибору теми. Краще відразу вигадувати актуальні і сучасні питання, на які ще немає однозначної відповіді. Не беріть "попсову" тему, інакше вам доведеться прочитати багато написаної про це літератури, і вас можуть легко засудити. Але питання, яке ніхто не вивчав, обіцяє проблеми з главою "історіографія" - непотрібна складність на час навчання. І упевніться, що наприклад, для обраної вами теми "Японська література періоду Едо", ви вже володієте хоч би початковими знаннями японської мови. Інакше вибирайте іншу тему.Часто тему пропонує сам науковий керівник. Іноді краще змінити наукового керівника, ніж писати виразно завальну роботу.
2
Чітко позначте задачі, які необхідно вирішити в ході роботи. Слова з назви теми - ключі до того, про що писати. Задайте елементарні запитання: "Що ви досліджуєте?", "Що необхідно отримати в результаті дослідження?", "Чи актуальна тема?", "Що вам потрібно дізнатися і яким чином?". Спробуйте відповісти на них і написати хоча б одну сторінку. Можете потім її видалити. Але свої думки, повинні йти раніше чужих. Якщо у вас вже припасена ваша версія - доведіть її.
3
Після вибору теми шукайте літературу по ній. Можливо, кілька книг підкаже науковий керівник. Якщо ні, знайдіть в мережі будь-який список літератури. Виберіть кілька книг, їх необхідно вивчити. З книги важливо зрозуміти проблему, яку вона піднімає. Вивчіть джерела, на які спирається автор. Читайте швидко, не перевантажуйте себе занудотними авторами і читанням від "А" до "Я" праць, завідомо побудованих на хибних, вже спростованих, доказах.
4
Мова тексту - науковий. У російській науці панує застаріла мовна наукова модель, а саме, автор повинен писати від першої особи множини: "Ми дійшли висновку, що ...". На заході, навпаки, популярний публіцистичний характер тексту: від особи самого автора з особистої аргументацією. Яку модель віддати перевагу, залежить від університету і від наукового керівника. Залиште суперечки, якщо вони виникли. Пишіть, уникаючи особистих займенників, замінюйте їх на: "Вважається ...", "Можна помітити ...", "Стоїть підкреслити ...".
5
Уникайте прямого списування чужих фраз. Опишіть своїми словами, або приведіть цитату і поясніть, погодьтеся з нею або вкажіть на омани. Будьте критичні. Якщо вам здається, що ваші попередники обманулись, так і пишіть, але обов'язково приведіть докази і уявіть свою версію.
Зверніть увагу
Записуйте назва кожного, навіть ледь переглянутого дослідження детально: автор, назва, місто, місце і рік видання. Виписуйте необхідні цитати, обов'язково позначайте собі номер сторінки. А краще робіть ксерокс, якщо книга бібліотечная.Все це допоможе скласти список літератури, написати історіографію і оформити правильно сноскі.Об'ем представленої до захисту роботи повинен бути 20-30 сторінок, 14 пт Times New Roman, з полуторним міжрядковим пропуском.
Корисна порада
Дослідним шляхом доведено, що написати роботу на "відмінно" можна і за 3 дні, але доведеться майже не їсти і не спати. Тому постарайтеся залишити собі більше часу.