Як відкрити клінінгову компанію.

Якщо ви вирішили відкрити клінінгову компанію , то приготуйтеся до того, що зробити це буде не так легко, як, можливо, здається на перший погляд. Для організації даного бізнесу слід враховувати безліч факторів: хімікати високої якості, професійна збиральна техніка, навчений персонал, який буде добре орієнтуватися у високотехнологічних збиральних процесах.
Інструкція
1
Визначтеся з розміром капіталовкладень в бізнес. Для спеціалізації на прибиранні дрібних офісів, досить вкласти в бізнес 150 тис. Рублів. Щоб обслуговувати великі торгові і розважальні центри, вам знадобиться не менше 1 млн. Рублів. Ліцензія для відкриття клінінгової компанії не потрібна.
2
Займіться пошуком потенційних клієнтів. У послугах клінінгових компаній потребують приміщення, розташовані в крупних офісних центрах, торговельні та розважальні центри, промислові підприємства та банки, торгові зали, бари і ресторани. До того ж, у зв'язку з бурхливим будівництвом, відкриваються все нові об'єкти, які вимагають регулярного чищення.
3
Визначтеся, який вид клінінгових послуг будете надавати. Увійти в клінінговий бізнес ви зможете двома способами. Перший - це знайти об'єкт для щоденного прибирання не менше 1 тис. Кв.м. Причому для початку знайдіть потенційного замовника і тільки потім, під його конкретні вимоги, закуповуйте спеціальне обладнання і набирайте персонал. Реклама в ЗМІ в даному випадку неефективна. В основному початківці клінінгові компанії знаходять клієнтів через своїх знайомих. Спеціалізація на разових прибираннях може не виправдати себе. Хоч такі послуги і коштують дорожче, але недолік в тому, що попит на них не регулярний.Второй спосіб - це спеціалізація лише на певному типі прибирання. Наприклад, чистка килимових покриттів. Даний спектр послуг коштує дорожче. Ідеальним варіантом було б поєднувати ці два способи.
4
Приміщення під офіс вибірете досить велика. Адже в ньому мають перебувати кабінет керівника, зал для менеджерів, кімната для переговорів, склад для зберігання техніки, інвентарю, підсобне приміщення, в якому розташовується сушильний барабан, машина для прання протиральних матеріалів та спецодягу.
5
Закупити необхідне обладнання для професійного прибирання. У мінімальний комплект професійного обладнання повинні входити: - пилосос; - плоский моп; - візок з віджиманням, яка оснащена сіткою для тари з розчинами і мішком для збору сміття; - набір для мийки вікон і протирання оргтехніки; - дискова машина для інтенсивної глибокої чистки килимових покриттів; - пральна машина для прання протиральних матеріалів та спецодягу.
6
Постійно займайтеся навчанням клинеров. При великих клінінгових компаніях існують спеціальні курси. Там дають знання за принципами підбору хімії та устаткування, типам забруднень, технологіям збирання. Адже хороший працівник обов'язково повинен володіти всіма цими знаннями і навичками.