Як визначити висоту над уровенем моря.

Знання висоти власного місця розташування корисно при орієнтуванні в гірській місцевості при недостатньої видимості. Ціна правильного визначення висоти може бути дуже високою, якщо існує єдиний безпечний маршрут спуску з гори. Для вимірювання висоти над рівнем моря застосовується альтиметр. Принцип його дії простий - з висотою атмосферний тиск знижується, а прилад фіксує його зміну.
Вам знадобиться
  • Альтиметр
Інструкція
1
Приготуйте альтиметр. Для прикладу розглянемо багатофункціональний прилад Minox WindWatch pro, який має функцію вимірювання висоти над рівнем моря. За точку відліку прийміть тиск на рівні моря, мінливий залежно від погодних умов в діапазоні від 950 до 1050 миллибар.
2
Проведіть калібрування датчика тиску, використовуючи кнопку з позначенням стрілки, спрямованої вгору на панелі управління. Робити це потрібно кожного разу перед проведенням вимірювань. Особливо калібрування потрібна при швидкій зміні погоди, коли атмосферний тиск змінюється до 5 миллибар в день і зміна висоти може досягти декількох десятків метрів.
3
Встановіть висоту над рівнем моря. Протягом трьох секунд утримуйте кнопку Set, яка переводить прилад в режим установок. Дані висоти і тиску на екрані приладу почнуть мигати, показуючи поточний атмосферний тиск, обчислене щодо рівня моря. Кнопку Set використовуйте для зменшення значення, а кнопку зі стрілкою, спрямованої вгору, - для збільшення. Кнопки слід натискати кратно, щоб змінити значення з кроком в 1 м або утримувати довго (для швидкого зміни на значну величину).
4
Перейдіть в головне меню альтиметра. Воно покаже поточну висоту над рівнем моря, температуру повітря і час. Висота вимірюється з точністю в 1 м. Вимірювання висоти проводиться автоматично з інтервалом в 10 секунд. Якщо при русі зміна висоти відбувається швидше 1 метра в секунду, інтервал зміни зміниться в бік більш частого вимірювання.
5
Якщо вам необхідно змінити одиницю вимірювання висоти (фути або метри), коротко натисніть на кнопку із зображенням стрілки, спрямованої вгору.
6
Щоб зберегти зроблені установки, натисніть одночасно кнопки Set та стрілку, утримуючи їх кілька секунд. При цьому дисплей перейде в режим головного меню, зберігши установки.