Як вимовляти букву "р". Як навчитися говорити букву р дорослій людині.

Рідкісний дитина, ледве почавши розмовляти, вимовляє всі звуки відразу і правильно, але якщо по первости невиразний говір тільки розчулює, то з часом невиговаріванія окремих звуків може перетворитися на серйозну логопедичну проблему. Особливо неподатливим в цьому плані є звук Р, дуже часто батькам доводиться звертатися в фахівцям для його правильної постановки.
Інструкція
1
Звичайно, легка картавость надає особливу чарівність мови і може стати навіть своєрідною родзинкою, який її володар буде пишатися, але найчастіше неправильна вимова літери Р заважає повсякденному житті, а може навіть і стати серйозною перешкодою в питаннях просування по кар'єрних сходах. Тому, чим раніше батьки звернуться до логопеда, займаючись додатково з дитиною самостійно, тим швидше і легше скориться нещасливий звук. Якщо до 5-6 років можна якось ще сподіватися, що проблема розв'яжеться сама собою, то більш старшим дітям без підтримки вже не обійтися.
2
Зазвичай діти хитрують, неполучается звук у своїй промові вони маскують під схожі звуки, такі як В або Л. Найбільш частою причиною невиговаріванія стає неправильна постановка мови. Дитина просто не знає, які рухи йому потрібно виробляти мовою і кілька простих вправ цілком зможуть вирішити проблему. Вимовивши звук правильно хоча б одного разу, він уже не зможе його забути, мова його стане чистою і правильною. Але перш, ніж приступати до занять, пам'ятайте, будь-які вправи потрібно підносити дитині, граючи. Тільки гра зацікавить юного непосиду, викличе в ньому бажання займатися і йти наполегливо до мети.
3
Посадіть дитину навпроти себе, запропонуйте йому пограти в «чисті зубки». Розтягнувши рот в усмішці, почніть чистити внутрішню і зовнішню поверхню зубів за допомогою мови, нижня щелепа при цьому не повинна рухатися. Така вправа дозволить дитині усвідомлено керувати рухами мови, краще відчути його в роті. Поцокать мовою, зображуючи конячку. Запропонуйте дитині подражнити, висолопивши язика між зубів, видуваючи при цьому повітря. Всі ці вправи не тільки дозволять поліпшити артикуляцію, але і доставлять велике задоволення як вам, так і вашому подопечному.Следующім етапом можна буде переходити безпосередньо до звуку Р. Попросіть дитину вимовити звук Д, нехай він спробує зробити це з великою частотою, імітуючи звук заводиться мотора. У якийсь момент чистої дерев'яною лопаткою спробуйте зрушити кінчик язика всередину. Тут же в мові проскочить бажана Р, «моторчик» завівся, порадійте цього з дитиною разом.
4
Після пари годин або днів таких занять у вашої дитини Р виходитиме легко і невимушено. Настане саме час для закріплення нової навички. Якнайкраще для цього підходять скоромовки. Дитині самому дуже сподобається голосно декламувати скоромовку про знаменитого Греку, і про що існувала проблемі ви забудете дуже скоро. Але пам'ятайте, що не все завжди виходить з першого разу, якщо дитина відмовляється займатися, він млявий і примхливий, ні в якому разі не лайте його. Строгістю і осуд ви досягнете абсолютно протилежного ефекту, дитина може замкнутися в собі і взагалі перестати розмовляти. Любов, ласка і гарний настрій навпроти дозволять дуже швидко домогтися результатів і ваша дитина навчиться вимовляти звук Р легко і невимушено
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L9RoHMVuyLY
Зверніть увагу
А проблема в тому, що малюки не вибалакують деякі звуки і букви, і звичайно, найпопулярніша з них - буква «р». Найчастіше, це тимчасова складність, і з розвитком мовлення діти починають вимовляти підступну букву «р». Але бувають винятки, і картавость зберігається на все життя. Так як же навчитися говорити букву «р»?
Корисна порада
Звичайно, чим Ви старші, тим довше часу це займе. Але це ніколи не завадить, адже людина з правильною мовою завжди краще сприймається, ніж з дефективної. Тим більше, якщо він хоче працювати в тому місці, де потрібно багато говорити. Звичайно, вірніше всього буде сходити на заняття до логопеда, але не у всіх буває час на регулярні візити. Тому існує кілька методик як навчитися говорити букву Р будинку, не ходячи до лікаря.