Як знайти нових клієнтів.

розширювати бізнес потрібні нові клієнти. Однак як їх знайти, особливо якщо компаній, зайнятих у вашій сфері, чимало? По-перше, знайти свою спеціалізацію і придбати певну унікальність. По-друге, користуватися найрізноманітнішими способами залучення клієнтів - від прямого пошуку їх через знайомих до реклами в інтернеті.
Інструкція
1
Прибутковість бізнесу безпосередньо залежить від його клієнтів . Проте в деяких сферах бізнесу іноді трапляється так, що клієнтів попросту "не вистачає" на всі компанії. У такому випадку можна і потрібно задуматися про сильні та слабкі сторони вашого бізнесу. Можливо, ваша проблема полягає в тому, що починаючи бізнес, ви бралися за надання практично будь-яких послуг зі своєї сфери. Таким чином, ви придбали різносторонній досвід, але не придбали спеціалізацію і отже, унікальність.
2
Подумайте, з чим ваші фахівці справляються найкраще. Наприклад, якщо у вас юридична компанія, то напевно є фахівець з арбітражного процесу, корпоративного права, нерухомості і т.д. Хто з цих фахівців найсильніший і активний, здатний взяти на себе максимум роботи в перший час після вашої "перебудови" бізнесу? І чи достатнім попитом користуються ті послуги, які він здатний надавати клієнтам? Варто вибрати декілька таких сильних фахівців і сформувати одну-дві вузькоспеціалізовані практики, куди потім наймати нових людей. Відповідно, після цього важливо змінити позиціонування - бути вже не компанією, яка робить все підряд, але наприклад, компанією - фахівцем з корпоративних спорів.
3
Незалежно від того, чи є у вас спеціалізація, пошук нових клієнтів неможливий без реклами. Реклама не завжди може означати рекламні ролики на радіо, банери в інтернеті. Досить часто найкраща реклама - це "сарафанне радіо". не забувайте згадувати при своїх знайомих, хто ви і чим займаєтеся, роздавати візитки. Якщо ваші послуги не потрібні їм, то можливо, знадобляться їхнім знайомим. Допоможе і обговорення вашої фірми в інтернеті на професійних форумах - іноді туди заходять ті, хто потребує тих чи інших послугах, трохи розуміє в них, але не є фахівцем. Створіть і розкручуйте свій сайт. Він повинен бути зручний, простий у використанні і інформативний. Наймайте промоутерів для роздачі листівок з рекламою вашої компанії в тих місцях, де можуть зустрітися ваші потенційні клієнти: наприклад, у бізнес-центрів, вузів. В принципі, найкращим є той спосіб реклами, який виявиться найбільш доступним для вашої цільової аудиторії (молодь зацікавиться рекламою в соціальних мережах, а от люди більш старшого віку - навряд чи).