Як відключити мережевий диск.

Для спрощення доступу до файлів, папок і дискам , розміщеним в інших комп'ютерах локальної мережі, їм можна присвоювати імена і букви і призначати статус «мережевого диска». В результаті такі мережеві ресурси будуть мало відрізнятися від ваших локальних дисків в Провіднику Windows. Однак при зміні конфігурації локальної мережі ці ресурси можуть стати недоступні з вашого комп'ютера, а посилання на них в Провіднику залишаться. Тоді невикористовувані мережеві диски буде потрібно відключити.
Інструкція
1
Відкрийте Провідник Windows - з його допомогою процедура відключення мережевих дисків проходить найбільш просто. Запустити його можна подвійним клацанням іконки «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням клавіш WIN + E.
2
Клацніть непотрібний більше мережевий диск правою кнопкою мишки і виберіть у контекстному меню пункт «Відключити мережевий диск». Ця ж команда продубльована в розділі «Сервіс» меню менеджера файлів. Провідник виконає вашу команду, і диск пропаде зі списку.
3
Якщо це необхідно, мережевий диск можна відключити і з командного рядка. Для цього вам спочатку потрібно запустити інтерфейс емулятора командного рядка. Щоб це зробити, спочатку розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть рядок «Виконати». Можна замість цього натиснути клавіші CTRL + R. Таким способом ви відкриєте діалог запуску програм.
4
Наберіть команду cmd і натисніть Enter або клацніть кнопку «OK», і термінал емулятора командного рядка буде готовий до введення DOS-команд.
5
Використовуйте команду net use для відключення став непотрібним мережевого диска. В команді необхідно вказати присвоєну мережевому ресурсу букву і додати ключ delete. Наприклад, для видалення диска N ця команда повинна виглядати так: net use N:/delete
6
Набравши команду, натисніть клавішу Enter і мережевий диск буде відключений. Однак це не означає, що папка або інший мережевий ресурс, якому було присвоєно статус мережевого диска, цією командою робиться недоступним з вашого комп'ютера. Ви як і раніше можете використовувати його, але тепер не як диск, а як звичайну папку, яку слід шукати в мережевому оточенні. Це відноситься до обох описаним способам відключення.