Як вив'язати з однієї петлі три.

При вив'язуванні спицями або гачком деяких візерунків вимагається збільшувати кількість петель. Наприклад, якщо ви в'яжете пряме полотно і по малюнку необхідно спочатку провязать три петлі разом, а потім зробити з однієї петлі три, щоб кількість петель не змінилося. Провязать з однієї петлі три буває необхідно і при вив'язування деяких видів реглана, а також при в'язанні шалей і пончо, коли лінія додавання петель повинна вийти досить тонкою.
Вам знадобиться
  • Нитки
  • Спиці по товщині ниток
Інструкція
1
В'яжіть виріб до початку малюнка, в якому вимагається додаток петель, або до початку реглана. Розташування лінії реглана необхідно заздалегідь визначити, зазначивши петлю, яка повинна стати центральною. Точно так само потрібно вчинити і в тому випадку, якщо ви в'яжете шаль або пончо, де додаток йде кутом.
2
Введіть спицю в петлю, яку ви позначили як центральну. Її можна пров'язати лицьовій або виворітного, залежно від малюнка. Простягніть робочу нитку в петлю. Петлю при цьому не скидайте, а зробіть накид. Знову введіть спицю в цю ж петлю, протягніть через неї нитку і скиньте петлю. Як правило, наступний ряд в'яжеться по малюнку. Найчастіше петлі, додані таким чином, необхідно буває в наступному ряду провязать виворітними.
3
Якщо вам потрібно подібним же чином додати петлі гачком, точно так же довяжіте до потрібної петлі. Потім в один із стовпчиків попереднього ряду пров'яжіть потрібну кількість стовпчиків. Залежно від малюнка між цими стовпчиками можна провязать по 1-2 повітряні петлі.
Корисна порада
Точно таким же чином можна провязать з однієї петлі 5, 7, 9 і будь-яке інше непарна кількість петель. Такий спосіб є основою узору «шишечки». «Зайві» петлі пров'язуються разом в наступному ряду або через ряд.Четное кількість петель з однієї пров'язується трохи інакше. Спочатку зробіть накид, потім введіть спицю в петлю, знову зробіть накид і знову введіть спицю в цю ж петлю. За допомогою цього способу можна пов'язати, наприклад, гофрований візерунок, коли в одному й тому ж ряду через рівні проміжки йде чергування - спочатку пров'язуються 3 петлі з однієї, а через кілька петель - 3 разом. Збільшенням і зменшенням петель йде через ряд.