Як замінити датчик холу.

Датчик Холла ніколи не виходить з ладу раптово. Його несправність починає проявлятися поступово. Спочатку з'являються перебої в роботі двигуна, частота яких прогресує, потім запуск мотора вранці стає скрутним заходом.
Вам знадобиться
  • - викрутка,
  • - гайкові ключі на 6, 7, 8, 10 і 13 мм,
  • - пассатижи.
Інструкція
1
Перевірка зазначеного елемента системи запалювання зводиться, як правило, в силу його конструктивній особливості, до заміни свідомо справним датчиком. Іншого способу виявити подібну несправність в умовах власного гаража поки не існує.
2
Щоб дістатися до датчика Холла буде потрібно демонтувати і повністю розібрати переривник-розподільник системи запалювання.
3
Відкрутіть ключем на 13 мм гайку притискної вилки «трамблера» і видаліть скобу.
4
Знявши кришку розподільника високої напруги, нанесіть мітки розташування «бігунка», після чого витягніть переривник-розподільник зі свого штатного місця.
5
З осі приводного валика разбираемого пристрої бородком і молотком вибивається штифт, за допомогою якого закріплений маслоотражающій ковпачок. Відокремивши зазначені деталі від корпусу, приступайте до подальшої розбиранні «трамблера».
6
Викриття викруткою два гвинти кріплення вакуумного механізму випередження запалювання та від'єднайте його тягу від рухомого диска переривника.
7
Після демонтажу вищеназваного механізму відкручуються два гвинти, і з корпусу переривника-розподільника витягується що не вселяє довіри датчик Холла, який замінюється свідомо надійним чи новим.
8
Збірка розібраного пристрою здійснюється в зворотній послідовності.
Зверніть увагу
При виборі нового датчика Холла необхідно мати на увазі, що вітчизняна промисловість виготовляє їх вельми високої якості. Багато автолюбителів, в чиєму розпорядженні є автомобілі імпортного виробництва, у разі виникнення необхідності віддають перевагу і встановлюють наші аналоги подібних запчастин.
Корисна порада
Не забудьте пізніше перевірити установку кута випередження запалювання.
У сучасних автомобілях серед маси інших деталей присутній важливий елемент - датчик-розподільник запалювання, інакше званий датчиком Холла. Цей датчик відповідає за розподіл імпульсів напруги на комутатор і свічки запалювання вашого автомобіля, тому автомобілісту будуть корисні навички, що дозволяють перевірити датчик Холла на предмет коректності його функціонування, а також у разі необхідності замінити його новим справним датчиком.
Інструкція
1
До виходу датчика Холла підключіть вольтметр і перевірте, які показники відображаються на вольтметрі. Якщо датчик справний, стрілка вольтметра показує величину від 0,4 В до тієї цифри, яка відрізняється від напруги не більше, ніж на 3 В. Якщо стрілка знаходиться нижче показника в 0,4 В - це означає, що датчик несправний, і його потрібно замінити.
2
Заміна датчика, в якому ви не впевнені, на датчик, який точно справний - це ще один спосіб перевірки працездатності датчика Холла.
3
Також ви можете використовувати імітацію датчика для перевірки його роботи. Виготовити імітує пристрій нескладно - для цього вам буде потрібно трьох контактним колодка з розподільника запалювання. Також вам знадобиться відрізок проводу.
4
Увімкніть запалювання і підключіть кінці дроту до виходів комутатора під номерами 3 і 6. Подивіться, чи дає з'єднання іскру. Якщо іскра з'являється - це говорить про несправності датчика; якщо ж іскри немає, значить, датчик Холла в порядку.
5
Щоб замінити несправний датчик на коректно функціонує пристрій, зніміть кришку розподільника запалювання (трамблера) і розгорніть колінвал. Мітка на коленвале повинна збігатися з середньою міткою на кришці механізму газорозподілу.
6
Запам'ятайте, в якому становищі знаходиться показник розподільника. Після цього відкрутіть трамблер за допомогою гайкового ключа і молотком вибийте сталеву трубку, яка фіксує муфту Маслоотражатель. Дістаньте трубку з механізму і зніміть муфту.
7
Витягніть вал з трамблера. Знайдіть клеми контактів датчика Холла і від'єднайте їх. Зніміть датчик, відтягніть регулятор і витягніть його, після чого встановіть новий, повторюючи всі описані вище дії у зворотному порядку.