Як порахувати ухил.

При будівництві житлових будинків враховують погодні фактори. Раптово пролився дощ може доставити деякі незручності, але цього можна уникнути, якщо ваша покрівля буде влаштована таким чином, що її скати сприятимуть видаленню води та снігу з даху. Для забезпечення правильного кута скатів потрібно визначити ухил покрівлі.
Інструкція
1
Що ж таке ухил ? Це кут нахилу ската відносно горизонтальної поверхні. Ухил даху тим крутіше, чим вище кут. Його при будівництві вимірюють у величині тангенса, щодо висоти до основи прямокутного трикутника один до п'яти. У відсотках зазвичай відзначають ухил и з невеликим кутом, так звані малі ухил и (наприклад, плоскі покрівлі).
2
Ухили вимірюють за допомогою такого пристосування як ухил омер.Он являє собою рейку з прикріпленою до неї рамкою. В куточку рейки між планками розташовується вісь до якої підвішений маятник. Маятник складається з двох кілець, пластинки, грузика і покажчика. Грузик рухається між направляючими з вирізами. На внутрішній частині вирізу розташовується шкала з розподілами. Якщо покажчик збігається з нулем шкали, то рейка знаходиться в горизонтальному положенні.
3
Ухил покрівлі вибирають відповідно до використовуваним матеріалом. Враховуючи кількість опадів в даній місцевості, його або збільшують, або зменшують. Кут ухил а коливається звичайно в межах від десяти до шістдесяти градусів. Чим крутіше покрівля, тим більше на неї буде потрібно матеріалів при будівництві.
4
При визначенні ухил а дахи рейку ухил омера розташовують під прямим кутом до коника. Покажчик маятника в цьому випадку покаже необхідну величину в градусах. Ці свідчення можна буде перевести у відсотки за допомогою спеціального графіка.
5
Є ще один спосіб, теоретичний. Він полягає в тому, що визначити величину ухил а можна за допомогою формули. В цьому випадку необхідно знати висоту коника від горищного перекриття і довжину покрівлі. Формула буде виглядати так: У = Вк: Дз/2, де У - це величина ухил а, Вк - висота коника, Дз - довжина закладення покрівлі. Якщо домножити отриманий результат на сто, можна отримати значення ухил а в процентах.