Як дізнатися номер фарби.

Після придбання і використання автомобіля найбільше пошкоджуються НЕ двигун або коробка передач, а фарба і кузов. Особливо це актуально в нашій країні, враховуючи якість доріг та погодні умови. Звичайно, також шар фарби страждає від пошкоджень, завданих механічним шляхом - відлетіли з-під коліс камінчики, удари гілок дерев і т.д. Тому в один прекрасний день все ж доведеться задуматися про перефарбування вашого автомобіля.
Інструкція
1
Процес у фарби досить важкий і краще скористатися послугами професіоналів. Можна спробувати зробити все самому, але якщо ви не фахівець у цій галузі, то напевно вийде не дуже якісно.
2
Однак якщо ви вирішили зробити все самі, після підготовки автомобіля слід вибрати колір. У цьому випадку, щоб визначити колірний номер вашого автомобіля, необхідно звернутися до спеціальних таблицях виробників вашого транспортного засобу.
3
Варто врахувати, що у кожного виробника своя система позначень і номер ов фарб. Виходячи з цього, потрібно знайти таблицю, відповідну марці вашого автомобіля. У Росії автовиробники відзначають номер лакофарбового покриття, виконаного на заводі, на внутрішній стороні багажника. На останніх моделях наших автомобілів цей номер можна знайти на табличці у відділі двигуна.
4
Якщо у вас іномарка, то знайти цей номер буде досить важко, тому що кожна фірма-виробник розміщує його в різних місцях. В даному випадку краще всього попрямувати за допомогою в сервіс технічного обслуговування. Ці способи практично не використовуються, адже в спеціалізованих магазинах колір найчастіше вибирають по таблиці кольорів, яку пропонують вам продавці. У такому випадку слід постаратися, щоб новий колір не сильно відрізнявся від кольору, який зазначений у документах на ваш автомобіль.
Колір автомобіля - це один з параметрів, який знати просто необхідно, адже в разі аварії підібрати фарбу на око для фарбування пошкодженої ділянки буде не просто складно, а практично неможливо, так як у кожного виробника є свої відтінки. Тип фарби, як правило, визначається за допомогою колера в майстерні, однак можна зробити це і самостійно по vin-коду.
Інструкція
1
Відкрийте капот свого автомобіля і, вставши лицем до машини, знайдіть двигун. Подивіться вправо: чи є там спеціальна інформаційна наклейка? Якщо ви придбали сучасний новий автомобіль або той, який ще не був у капітальному ремонті, під капотом залізного коня можна буде відшукати спеціальний приклеєний виробником інформаційний лист з чітким зазначенням марки авто і кольору покриття його кузова.
2
Відкрийте двері водія, якщо наклейка була виявлена під капотом. Огляньте дверну стійку внизу, ближче до підлоги. Деякі виробники воліють інформаційні наклейки розміщувати не під капотом, а саме на двері.
3
Подивіться vin-код фарби. І в тому і в іншому випадку відтінок кольору буде зазначений саме кодом. Запишіть номер заводського кольору кузова (vin-код).
4
Зверніться в автосервіс до колеровщіку, надавши йому знайдений vin-код. Колеровщік, скориставшись спеціальною комп'ютерною програмою, ввівши ваш код фарби, зможе без зусиль підібрати саме такий відтінок, яким спочатку був пофарбований ваш кузов. Однак, не варто забувати, що з часом будь-яка фарба вигорає і, можливо, початковий тон вже буде відрізнити від того, який зараз на автомобілі.
5
Ще один спосіб визначити тон фарби по vin-коду - це звернутися до офіційного дилера, надавши йому марку автомобіля і відповідний код. Через досить короткий термін співробітники будь автокомпанії зможуть надати вам вичерпну інформацію про машину і її кольорі. При цьому важливо знати, що звернутися до дилерів ви можете, як особисто з'явившись в офіс, де був придбаний автомобіль, так і зв'язавшись з представниками компанії по телефону або e-mail. З отриманими даними можна сміливо вирушати в автосервіс і просити, щоб вашу машину пофарбували саме в той тон, що вказав виробник.