Як відучити дитину від комп'ютера.

Ви ніколи не помічали, що вулиці дворів порожніють з кожним роком? Не чути дитячих суперечок, не видно розбитих вікон від футбольного м'яча, стало рідкістю побачити дітей, що грають в хованки. Лише зовсім малюки шастають по пісочниці разом з молодими мамами. Де ж всі діти? А діти, виявляється, будинки грають з кращим «другом» - комп'ютером. Навіщо їм гра в "війнушку", коли, сидячи вдома на м'якому стільці, можна грати в «шутер». Навіщо шукати друзів за кущами і мчати з фразою «Пали-гали-за себе», коли є такий жанр гри як квест і головоломки. Комп'ютер позбавляє дитини дитинства. Спробуйте змінити ситуацію за допомогою рад.
Вам знадобиться
  • - дитячі книги, журнали;
  • - настільні ігри;
  • - приладдя для рукоділля;
  • - збірка рухливих ігор для вулиці.
Інструкція
1
Комп'ютер - досягнення технічного прогресу, цікава річ, але використовувати його потрібно в міру необхідності. Діти ж грають в ігри, спілкуються, сидять в соціальних мережах, дивляться тисячами рекламні банери всі дні безперервно. Таке проведення часу негативно впливає на дитини як опосередковано, так і фізично. Зрозуміло, викинути техніку з будинку не можна, це не вихід. Лаятися, карати, погрожувати категорично не можна - це призведе до зворотного ефекту. Якщо для вас комп'ютер став ворогом, з ким доводиться боротися за своє чадо, дотримуйтесь своїй інтуїції і цим підказкам.
2
Поговоріть з дитиною, з'ясуйте, що комп'ютер значить для нього, що він йому дає, а чого позбавляє. Так би мовити, розвідайтеся обстановку, в яку будете втручатися. Можливо, син або дочка розуміють, що це неправильно, але не знають, як самостійно розірвати цю «дружбу». Ви можете сказати про своє ставлення до техніки, розповісти, що робили в той час, коли комп'ютерів не було, запитаєте, а що б робили ваші діти, якщо закинути їх на 40 років назад, наприклад.
3
Запропонуйте дитині альтернативне проведення часу. Купуйте захоплюючі журнали або книги, конструктор або настільну гру. Дівчаткам запропонуйте зайнятися вишивкою, в'язанням або бісероплетінням. Може, у юної майстрині талант до приготування смачних солодощів.
4
Приклад ставлення до комп'ютера повинен виходити від батьків. Працюйте перед монітором строго в певний час, включили - зробили - вимкнули. Не варто залишати техніку, працюючу для фону, як телевізор. Поясніть, що комп'ютерні п'ятигодинні посиденьки - це шкідлива звичка.
5
Приділяйте дітям час: відвідуйте кіно, вистави, музеї, парки. Ходіть в похід і в гості. Більше спілкуйтеся, прищеплюйте любов до природи, здійснюючи поїздку за грибами чи ягодами. Доведіть дитині, що навколо є тисячі цікавих речей, про які він зовсім не знає, заінтригує, захопіть дітей інформацією.
6
Покажіть маленьким непосидам, у що можна грати на вулиці, які ігри були актуальні в ваш час. Ймовірно, що діти не знають, чим себе зайняти. Поясніть правила гри «Козаків-розбійників», «Чай-чай-виручай!», «Тихіше їдеш, далі будеш».
7
Встановіть час, в який дитина може перебувати за комп'ютером. Наприклад, з 17.00 до 19.00, але після виконаних уроків і домашніх обов'язків.
Зверніть увагу
Не використовуйте такий метод як «бартер», він призведе до «торговим відносинам» з власними дітьми. Мається на увазі, обмінюватися на щось, змушувати, наприклад, виносити сміття, а за це дозволяти грати в комп'ютер півгодини або навпаки, забороняти в обмін на нову іграшку чи солодощі.
Корисна порада
Пам'ятайте, що малюк не винен у настільки сильної любові до комп'ютерних ігор або чатах, він просто не знайшов «себе», не визначився з бажаннями, не вибрав улюблене заняття і сумує. Батьки завжди можуть допомогти і зрозуміти своїх дітей!