Як зробити світлодіодну лампу.

В даний час на ринку досить багато різних світлодіодних ламп. Вони потихеньку починають витісняти лампи розжарювання. Однак світлодіодні лампи мають високу вартість, тому придбати їх може не кожен. При бажанні, такі світлодіодні лампи можна зробити своїми руками.
Інструкція
1
Для початку вийміть все непотрібне з галогенової лампи. Візьміть в руку викрутку і вийміть білу замазку. Вона знаходиться поруч з ніжками лампи. Ця замазка добре кришиться при натисканні викруткою. Робіть це, поки біла замазка повністю не зруйнується. Будьте обережні, галогенова лампа досить тендітна. Її можна легко зіпсувати сильним натисканням на викрутку.
2
Далі потрібно вибити лампочку з відбивача. Після того, як вся замазка вийнята, беріть в руки молоток. Лампочку потрібно покласти на стіл ніжками догори. Молотком злегка вдарте по ніжкам. Удар повинен бути м'який. Галогеновая лампа повинна випасти на стіл. Відбивач залишиться порожнім. Залишилася в лампі білу замазку не потрібно видаляти. Вона може стати в нагоді.
3
Потім займіться виготовленням алюмінієвого диска, на якому будуть триматися світлодіоди. Диск також буде грати роль відбивача. Щоб правильно вирізати диск, вам знадобиться паперовий шаблон. Шаблон потрібно зробити самостійно. Розраховувати його потрібно на світлодіоди діаметром 5 міліметрів. Намалюйте шаблон і виріжте його по контуру ножицями. За допомогою клею зафіксуйте шаблон на алюмінієвому листі. Після цього виріжте алюмінієвий круг по контуру шаблона. За допомогою діркопробивача зробіть дірочки в цьому колі.
4
Після цього можна приступати до збору світлодіодів воєдино. Для цієї мети вам знадобиться підставка. На неї покладіть диск. Якщо ви не знайшли підставки, то можна використовувати будь-який шматок труби, підходящої по діаметру. Світлодіоди потрібно вставити в дірочки алюмінієвого кола ніжками вгору. Намагайтеся встановити їх таким чином, щоб катод одного світлодіода був поруч з анодом другого. Справа в тому, що так їх буде простіше спаяти. Між світлодіодами необхідно крапнути трохи клею. Клей не повинен потрапити на ніжки світлодіодів. В іншому випадку, при пайку, клей виділятиме шкідливий дим, який дуже шкідливий для слизової очей.
5
Залишилося тільки спаяти ніжки. Найкраще робити ланцюжки по 4 світлодіода в кожній - значить, споює послідовно 4 світлодіода, плюс до мінуса.
Світлодіодні лампи сьогодні дуже популярні. Вони мають значну потужність, економлять електроенергію, спектр світла максимально пристосований до людського ока. Одна біда - коштують вони дорого. Вихід - зробити лампу самостійно. Для того щоб самостійно зробити світлодіодну лампу, необхідно півгодини вільного часу, деякі інструменти і ваше бажання.
Вам знадобиться
  • Набір для зборки світлодіодної лампи, драйвер для світлодіодів, сам світлодіод, бажано білого кольору, трансформатор невеликої потужності для галогенних ламп, термопаста, хрестова викрутка, паяльник з припоєм і каніфоллю і пінцет.
Інструкція
1
Тепер приступайте безпосередньо до роботи. На радіаторну пластину встановіть емітер. Як це зробити? На контактні площі за допомогою паяльника нанесіть невелику кількість припою. В центрі капніть трохи термопасти. Це потрібно для поліпшення контакту пластини і світлодіода з теплопровідними поверхнями. Після чого встановіть безпосередньо світлодіод і припаяйте його до контактних площам.
2
Наступний етап. В цоколь лампи вставте драйвер. Зафіксуйте його термоклеем. За відсутністю оного можна скористатися шматочком гуми. Дроти, що йдуть від драйвера, пропустіть в отвір радіатора, до якого потім прикрутіть цоколь саморізами. Вони також входять до комплекту. Припаяйте світлодіод. Далі термопастой змастіть площадку, на яку потім встане радіаторна пластина. Надлишки проводів протолкніте за допомогою пінцета в цоколь. Лінзу світлодіода протріть ватною паличкою. І лише після цього встановіть коллиматор.
3
І завершальний етап. Фланцем закрийте зверху і прикрутіть коллиматор на гвинти. Ваша світлодіодна лампа готова до застосування. Залишилося лише підключити її до трансформатора, і вона починає світитися.
Корисна порада
На закінчення кілька порад. Якщо ви вирішили придбати готову світлодіодну лампу, зверніть свою увагу на її характеристики. На жаль, виробники таких ламп схильні завищувати їх показники. Пов'язано це з тим, що найчастіше підсумовується світловий потік світлодіодів, які входять в конструкцію. А це далеко не вірний підхід. На силу світла і споживану лампою потужність також впливає використовуваний драйвер; Бажано навчитися розбиратися у всіх цих нюансах. Знання такого роду допоможуть вам не розчаруватися при покупці світлодіодної лампи.