Як скласти фінансовий план.

Навряд чи можна зустріти людину, що не піклується про своє фінансове благополуччя (за винятком, можливо, найзаможніших людей світу). Нерідко нам здається, що у нас достатньо грошей, але в кінця місяця вони раптом кудись зникають, і доводиться відкласти важливу покупку ... А адже у нас цілком пристойна зарплата, та й в марнотратності НЕ дорікнеш. У чому ж проблема?
Вам знадобиться
  • В інтернеті багато сайтів, присвячених фінансовому плануванню і фінансового благополуччя. Наприклад, варто зайти на http://www.azbukafinansov.ru/.
Інструкція
1
Можна скласти фінансовий план тільки для себе або для сім'ї, на місяць, на рік, хоч на все життя. Важливо визначити мету нашого планування. Причому це має бути конкретна мета, а не просто "гідне життя".
2
Те, як ви будете планувати розпорядження своїми коштами, залежить від ваших життєвих пріоритетів. Бути може, ви хочете скоріше припинити працювати в офісі і почати бізнес, і вам потрібен стартовий капітал? Або ж вам набридло знімати квартиру і ви хочете купити її? Чим конкретніше будуть цілі, тим краще. Як показує практика, цілі кшталт "просто збирати гроші" абсолютно безглузді.
3
Навіть найменші цілі гідні того, щоб включити їх до плану. Краще запланувати купити собі чоботи в наступному місяці і купити їх, чим подумати "ну, на чоботи-то у мене і без планів знайдеться" і в результаті знову побачити, що гроші кудись зникли, хоча ви не робили ніяких навіть відносно великих покупок .
4
Які у вас є доходи? Чи тільки зарплата або, може бути, ви працюєте за сумісництвом або здаєте дачу? Не варто забувати і про бонуси і премії. Підсумуйте всі доходи, щоб зрозуміти, яким обсягом коштів ви зазвичай маєте в своєму розпорядженні на місяць.
5
Тепер подивимося на витрати. В ідеалі, звичайно, витрати потрібно записувати - так ви завжди будете знати, чому ж до кінця місяця грошей раптово не стало. Однак якщо ви читаєте цей текст, то швидше за все, ви ще поки не записуєте витрати і цього не знаєте. Можливо, багатьом звичка записувати все, навіть дрібні, витрати кожен день здасться чимось на зразок манії, однак вона дійсно дуже корисна. Не обов'язково вести щось на зразок книги витрат, можна скачати з інтернету програми для домашньої бухгалтерії.
6
Проаналізуємо витрати. Є витрати постійні і неминучі - плата за квартиру, плата по кредиту, плата за інтернет. Є витрати відносно постійні - їжа, побутові речі, одяг, а також безліч видів інших витрат. Засоби, які ми витрачаємо на першу групу видатків, слід просто відняти з доходів: все одно вам необхідно платити ці конкретні суми. А ось проаналізувавши залишилися витрати, можна зрозуміти, на що не обов'язково було витрачатися в цьому місяці, на що в принципі йде більше грошей, ніж могло б.
7
Повернемося до цілей. Тепер ми бачимо, куди "йдуть" гроші і приблизно розуміємо, на чому і як можна заощадити. Це ті гроші, які можна відкласти на щось, чого ви хочете добитися - на ваші цілі. Залишилося останнє - завести якийсь окремий конверт або банківську карту, куди ви щомісяця будете відкладати вийшла суму на досягнення ваших цілей. Тобто ця сума буде на зразок суми виплати по кредиту, вона перейде в розряд постійних витрат, але насправді буде накопичуватися.
8
Можливо, спочатку вам буде важко жити більш економно, щоб відкладати гроші. Не треба бути занадто суворими до себе, позбавляти себе всіх задоволень заради мети і створювати незручності в житті зараз заради прекрасного "завтра", не треба намагатися заощадити за місяць якусь значиму суму, якщо ви не можете собі цього дозволити, чи не втрачаючи чого- важливого. Однак відкладати чітко визначену суму щомісяця необхідно, інакше гроші знову почнуть "уходить" навіть при веденні домашньої бухгалтерії - цьому "догляду" просто кожен раз буде знайдено виправдання.