Як визначити ціну послуги.

Питання визначення ціни на послуги контролюється нормами законодавства, однак існує ряд відмінностей від ціноутворення на товари, оскільки послуги нематеріальні - їх не потрібно зберігати.
Інструкція
1
Щоб сформувати ціни на послуги фірми, обов'язково врахуйте цю обставину, визначте цілі ціноутворення, проаналізуйте попит на ринку і цінову амплітуду конкурентів, розрахуйте іздержкі.Для збереження стабільного становища на ринку багато початківці фірми встановлюють невисокі ціни, відповідно одержуючи не більший прибуток. Можна сказати, що такі фірми стабільно «триматися на плаву».
2
Фірми, які в першу чергу мають на меті економічного зростання, роблять жорстку цінову політику. До того ж, висока ціна може говорити про хорошу якість надаваних послуг, що призведе до великого числа задоволених клієнтів, а відповідно і до прибутковості. В цьому випадку, навіть зниження кількості клієнтів буде компенсовано високими цінами.
3
Важливо грамотно визначити споживчий попит на послуги . Необхідно провести дослідження ринку в сфері послуг або скористатися оцінками експертів, щоб мати чітке уявлення про обсяг і ціну, яку споживачі будуть готові заплатити за послуги . Можливо, за результатами проведення такого аналізу, займатися таким видом діяльності буде абсолютно не вигідно. Однак можна знайти способи розвитку даної сфери послуг до рівня, який зможе зацікавити велику кількість клієнтів.
4
Якщо на ринку послуг багато конкурентів - ціна повинна бути середньої. Не варто орієнтуватися на ціну лідера в даній сфері, а й принижувати ціну також не можна, особливо якщо якість послуг дуже висока.
5
Визначте фактори, які можуть вплинути на формування ціни. Тобто ціни можуть бути різними протягом усього року, якщо надавані послуги користуються великим попитом в якийсь певний час року. У сезон, коли попит на послуги невеликий, скористайтеся методом диференціації, надаючи знижки, і встановлюючи різні ціни для різних категорій громадян. Необхідно враховувати всі ці фактори, щоб за підсумками року підраховувати прибуток, а не збитки.
Ефективна політика в галузі ціноутворення - необхідний елемент успішної роботи підприємства. Вірне визначення роздрібної ціни допомагає забезпечити необхідний обсяг продажів і досягти рівня рентабельності.
Інструкція
1
Визначте для початку, яку ціну покупець розглядає як підходящу для досліджуваного товару. При цьому враховуйте не тільки такі ж товари, але і продукти, які є аналогами вашого. Зберіть всю доступну інформацію про ціни на них і проаналізуйте її. Ви можете зіткнутися з труднощами, якщо звертаєтеся до продукції і послуг виробничо-технічного призначення, так як в цьому випадку фактичні ціни і тарифи можуть бути вище або нижче прейскурантних, і ви в більшості випадків про це ніяк не впізнаєте .
2
Випишіть всі параметри, які виділяють ваш товар серед аналогічних і альтернативних продуктів. Увімкніть такі пункти, як основну властивість, надійність, додаткові властивості, вартість обслуговування і введення в експлуатацію. Проведіть порівняльну оцінку значень цих параметрів у різних товарів і знайдіть різницю з вашим. Таким чином ви проведете аналіз того, наскільки ваш товар конкурентоспроможний за якістю, і виділіть його основні переваги та недоліки.
3
Знайдіть цінність відмінностей в параметрах вашого і альтернативного товарів для споживачів. Якщо товар не представляє цінності для людини, він не буде його купувати. За кожній властивості вигідність для покупця буде різною. Подумайте, чи готова ваша цільова аудиторія заплатити більше грошей за поліпшені параметри, а якщо так, то наскільки більше. Завжди є небезпека того, що частина ваших потенційних або діючих покупців буде залучена зниженими цінами конкурентів на товари нижчої якості. Завдяки даним дослідженням, ви визначите, наскільки цінними є для споживачів переваги даного товару.
4
Додайте до ціни на альтернативний товар цінність відмінностей від нього вашого продукту. Так ви отримаєте рівень економічної цінності вашої продукції, тобто дізнаєтеся, скільки готові заплатити споживачі за ваш товар, враховуючи його унікальні властивості. Орієнтуйтеся на цей показник при розрахунку ціни товару. Залежно від ваших цілей, завдань і стратегії, вартість продукту може бути вище або нижче економічної цінності.