Як навчитися писати лист. Як навчиться писати листа по роботі.

Хоча сучасні технології практично звели нанівець епістолярний жанр у приватному житті, і ми практично перестали писати листи друзям, знайомим і родичам, ділове листування як і раніше залишається актуальною. Це відбувається тому, що ділове лист є юридичним документом, так само, як і інші, належним чином оформлені та підписані домовленості. Тому кожному, хто в рамках своїх службових обов'язків працює з листуванням, необхідно навчитися писати листи.
Інструкція
1
Якщо ми домовилися, що ділове лист , це документ, то його оформлення має відповідати всім стандартам і вимогам, що пред'являються до документів. Його пишуть на бланку організації, на аркуші стандартної паперу формату А4. Традиційно використовується шрифт Times New Roman або Arial розміру 12. Поле зліва залишають розміром 3 см, праворуч - 1,5 см.
2
На бланку повинна бути відображена вся необхідна інформація про тієї організації, яку ви представляєте: найменування, юридична адреса, банківські реквізити та контактні факси, телефони, адресу електронної пошти.
3
Зліва вкажіть тему листа, постарайтеся вкластися в одну коротку фразу. Праворуч напишіть кому призначено лист - прізвище, ініціали адресата, його посада, найменування та адресу організації. Всі ділові листи починайте з обігу «Шановний ...», у зверненні обов'язково пишіть ім'я та по батькові адресата.
4
Перш ніж починати писати лист , зосередьтеся і обміркуйте, яку думку, пропозиція або інформацію ви хочете донести до вашого респондента. Ви повинні розуміти, що довгі, плутані і незв'язні листи ніхто не хоче читати.
5
Щоб після перших же пропозицій ваше лист не відправили в корзину або не відбутися відпискою, викладайте свій текст у логічній послідовності, щоб кожне наступне пропозиція була продовженням попереднього і наповнене новим змістом. Таке лист читати будуть з інтересом. Крім того, постарайтеся вкластися за об'ємом на 1 лист. Це показник вашого вміння стисло і дохідливо викладати свої думки, що відразу розташовує до вас адресата.
6
В тексті листа перший абзац присвятіть короткому висвітленню питання, завдання і вкажіть причину, по якій її рішення є необхідним. Потім висловіть свої міркування з цього приводу, дайте пропозиції йди просто необхідну інформацію. На закінчення зробіть висновки і опишіть вигоду від прийняття вашої пропозиції або дайте короткий аналіз тієї інформації, яку ви виклали вище.
7
Підпишіть лист , дайте розшифрування свого підпису з зазначенням посади та контактного телефону.