Як імпровізувати на гітарі.

Імпровізація - від латинського «непередбачуваність» - виконання музичного, рідше сценічного твору з опорою на основний текст, але без суворого дотримання його. Здібність до імпровізації взагалі і рівень її складності зокрема говорять про високий професіоналізм артиста.
Інструкція
1
Гамми. Найкраще перед початком навчання імпровізації вивчити всі тональності до семи знаків при ключі включно. Крім стандартних мажорів і мінорів, зверніться і до ладів народної музики: пентатоника, на основі якої будується більшість мелодій в джазі і рок; дорийский (мінор з шостої високою ступінню), фригийский (мінор з другої низькою ступінню), лідійський (мажор з четвертої високою ступінню) і міксолідійський (мажор з сьомої низькою ступінню). Вивчіть положення ступенів і співвідношення один з одним. Доведіть навик до автоматизму, щоб грати кожну з цих гам із закритими очима в шести різних темпах (від максимально повільного до максимально швидкого) і п'яти ритмах (від рівного до пунктирного і Тріольний).
2
Техніка. Виконання на гітарі дозволяє використовувати величезну кількість прийомів: пиццикато, слеп (пиццикато Бартока), теппинг, медіаторная техніка, каподастр, гліссандо, бенди, форшлагі, флажолети. У кожній з них добийтеся оптимального рівня виконання. Ще краще буде, якщо ви будете і вивчати спільно з гаммами.
3
Намалюйте гармонійну сітку - квадрат з декількох акордів. Повторіть його кілька разів в акордах, щоб запам'ятати. Потім в довільному порядку грайте ступені гами відповідно до тональністю квадрата. Оптимально почати з до мажору і грати сітку з наступних акордів: до мажор, ля мінор, фа мажор, соль мажор (можна замінити на сіль септакорд). Кожен акорд виповнюється по одному такту.
4
Ускладните задачу. Додайте до виконання ступенів різні техніки. Слідкуйте, щоб щабель, що виконується в конкретний момент, поєднувалася із загальним ладом поточного акорду. Врахуйте, що необов'язково грати тільки ступені з нього: важливо, щоб мелодія сходилася тільки на сильні частки або в ключових моментах музичної фрази (паузи, синкопи, закінчення мотиву).
5
Заздалегідь продумуйте, що і як ви зіграєте в наступний момент, будь то просто серія шістнадцятих, гліссандо або група синкоп. Намагайтеся почути заздалегідь, як це буде звучати. У такому випадку ви завжди будете заздалегідь знати, чи вдасться пасаж, в який момент його потрібно перервати, куди спрямувати рух мелодії. Експериментуйте з тембрами і ефектами.
6
Імпровізуйте в команді. Вчіться слухати інших і поступатися сольні партії партнерам, щоб у виконанні пісні не виникало плутанини. Вслухуйтеся в гармонію і ритм кожного з учасників. Ускладнюйте імпровізацію від перших тактів до кінця.