Як збільшити потужність човнової мотора.

Якщо вам доводилося вибирати човновий мотор, то напевно ви стикалися з ситуацією, коли в технічному описі двох двигунів, однакових по робочому об'єму і масі, чинився різну кількість розвиваються агрегатами кінських сил. Закономірне запитання: за рахунок чого досягається різниця в потужності, і чи можна збільшити її самостійно, не переплачуючи за кінські сили?
Інструкція
1
Проаналізуйте можливість покупки човнового мотора в більш дешевому варіанті виконання і меншої потужності, щоб потім самостійно переробити його в більш потужний. Форсування базового мотора з середніми характеристиками дозволить вам заощадити кошти і компенсувати різницю в потужності.
2
Огляньте ваш мотор на предмет наявності або відсутності обмежувача ходу дроселя, звіртеся з технічними характеристиками агрегату. Найчастіше заміні підлягають пелюсткові клапани, карбюратор (його жиклери), випускний колектор і комутатор.
3
Щоб точніше визначитися з деталями, які вимагають заміни, порівняйте по каталогу запчастин набір деталей вашого мотора і того агрегату, чиї характеристики ви бажаєте отримати. Так ви зможете виявити вузли, які потребують доопрацювання.
4
Зніміть обмежувач потужності (у невеликих моторів) і зміните зазори клапанів. Ще один спосіб збільшення потужності мотора - доведення вузлів і деталей, що відповідають за впуск і випуск. Операції по збільшенню потужності мотора виробляються індивідуально для кожного його типу.
5
Проведіть расточку карбюратора двигуна, збільшивши діаметр дифузора. Для цього спочатку від'єднайте з карбюратора розпилювач (доведеться висвердлити над ним латунну пробку), трубку жиклера, дроссельную і повітряну заслінки, кришку камери поплавця і виверніть регулювальні гвинти. Трубку жиклера буде зручніше демонтувати, вставивши в неї дріт відповідного діаметру. Після розточення встановіть на місце розпилювач, трубку жиклера і інші деталі. Закрийте отвір над розпилювачем пробкою, зробленої з відповідного за розміром гвинта з контргайкою.
6
Зверніться за сприянням до механікам сервісного центру, якщо є труднощі при внесенні конструктивних змін в двигун. Так ви заощадите час і нерви. Самостійна зміна потужності мотора може стати витратним процесом.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили збільшити потужність човнової мотора, пам'ятайте: - додаткова потужність не завжди дасть відчутний приріст швидкості; - надлишкова потужність мотора робить судно недостатньо стійким, особливо при різких поворотах.
Корисна порада
Якщо ваш мотор є максимально допустимим для певного типу судна, наглядові органи не зареєструють агрегат з номінальною потужністю, що перевищує дозволену. В цьому випадку ваші витрати на зміну потужності підвісного човнового мотора окупляться.