Як лікувати укус собаки. Як визначити заражена собака на сказ чи ні.

Укуси собак - не така вже рідко зустрічається ситуація як у дорослих, так і у дітей, причому в більшості випадків на людей нападають домашні тварини. Собака може випадково подряпати зубами, граючи - і здатна в люті кидатися на людину і люто кусатися. Це може привести до серйозних травм і досить важких захворювань - особливо якщо постраждала дитина. Як лікувати собачі укуси?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що рани від укусів заражені бактеріями ротової порожнини собаки. Тому крім банальних стрептококів і стафілококів в рану можуть потрапити грамнегативні палички, які у людей зі зниженим імунітетом провокують важкі інфекційні ускладнення, зокрема зараження крові. Майте на увазі, що почервоніння шкіри навколо місця укусу, припухлість і виділення з рани є симптомами приєднання інфекції. Укус бродячої собаки потенційно небезпечний сказ. Тому, краще негайно звернутися до лікаря, який оцінить ризик інфікування, виконає промивання і обробку рани, призначить рентген при підозрі на перелом кісток, що зведе до мінімуму утворення рубців і розвиток ускладнень. Крім того, будьте готові до введення вакцини проти сказу та протиправцевої вакцини, призначенням профілактичної антибактеріальної терапії (зазвичай амоксициллином або метронідазолом) і накладенню швів. У разі появи лихоманки, розвитку вираженого набряку, порушення функції кінцівки лікар запропонує вам госпіталізацію в стаціонар.
2
До надання лікарської допомоги прийміть наступні заходи: - якщо укус неглибокий і не порушена цілісність шкіри, місце укусу ретельно вимийте кип'яченою водою з милом. Потім змастіть укус антибактеріальної маззю, наприклад, лініментом синтомицина, накладіть суху стерильну пов'язку; - якщо укус глибокий і шкіра прокушена, проколота або порвана, то затисніть рану стерильним бинтом, щоб попередити або зменшити кровотеча і зараження рани.
3
При лікуванні використовуйте як допоміжних засобів і народні рецепти. Прикладайте на рану кашку, приготовлену з куркуми і меду. Знезаражувальні ефекти куркуми і пом'якшувальну дію меду сприяє загоєнню рани. Або приготуйте "протвоядіе" (для зовнішнього застосування), подрібнивши трохи цибулі, солі і ядра трьох волоських горіхів. Вживайте в їжу з антимікробної метою три-чотири зубчики часнику в день.