Як визначити файлову систему.

Файлова система зберігає упорядоченно інформацію на різних носіях в комп'ютерах. Вона визначає формат вмісту. Система може бути абсолютно різною в операційних системах. Часто користувачі задають питання, які пов'язані з визначенням файлової системи. Якщо ви бажаєте дізнатися інформацію про своєму комп'ютері, потрібно насамперед встановити відповідне програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма PartitionMagic
Інструкція
1
Відкрийте "Мій комп'ютер». На сюжеті диску натисніть правою кнопкою миші. Виберіть пункт «Властивості». У вікні зайдіть у вкладку «Загальні». Там буде підзаголовок «Файлова система», де ви прочитаєте яка використовується файлова система. Крім того файлову систему можна конвертувати. Для цього скористайтеся програмою PartitionMagic. Встановіть її на ваш комп'ютер, і запустіть. Виділіть клацанням миші потрібний диск, і зайдіть в меню «Partition Convert». Поставте перемикач «NTFS» і далі натисніть «OK». Натискаєте кнопку «Apply», щоб підтвердити процес.
2
Якщо ви хочете змінити файлову систему з Fat32, або ж Fat16 на NTFS, зайдіть в «Пуск». Клацніть по вкладці «Виконати», і в командний рядок введіть слово «cmd». Натисніть клавішу «Enter». З'явиться чорне вікно, де введіть команду «Secedit/configure/db% SYSTEMROOT% securitydatabasecvtfs.sdb/Cfg"% SYSTEMROOT% security emplatessetup security.inf "/areas filestore». Натисніть знову кнопку «Enter» на клавіатурі. Після цього комп'ютер перезавантажиться.
3
Файлову систему можна визначити за допомогою консолі. Для цього зайдіть в «Пуск». Виберіть вкладку «Виконати». В командний рядок введіть команду «chkntfs» та рядом букву диска, файлову систему якого треба визначити. Натисніть на кнопку «Enter» для підтвердження, після чого плявітся відповідна інформація. Можете скопіювати весь вміст в блокнот, і зберегти на локальному диску.
4
Можна скористатися менеджером MidnightCommander. Він працює з різними файловими системами. Встановивши і запустивши програму, можна переглянути інформацію по будь-якому файлу. Інтерфейс російською, так що питань при використанні не виникне.
5
Також файлову систему можна визначити за допомогою програми Acronis Disk Director. Завантажте дану утиліту з інтернету, або купіть диск в магазині. Далі встановіть Acronis Disk Director і запустіть. при першому запуску потрібно буде вибрати режим інтерфейсу. Вибираєте автоматичний режим. Перед вами з'явиться вікно, в якому будуть відображені всі локальні диски комп'ютера, а також переносні носії, які знаходяться в комп'ютері. Тип файлової системи буде написаний для кожного диска в графі "Тип". В цілому можна сказати, що визначити файлову систему за допомогою програми Acronis Disk Director не важко.