Як знайти кошеня.

Ви вирішили завести кошеня , але вам важко визначитися з вибором породи і статі тварини? У статті розповідається про те, який вік кошеня оптимальний для покупки, коли краще здійснювати його вакцинацію, а також розглянуті інші аспекти, на які необхідно звернути увагу при придбанні цього чудового істоти.
Інструкція
1
Перше питання, що виникає перед людиною, бажаючим обзавестися кошеням, полягає в тому, якої статі тварина краще купувати. Звичайно, дане питання не є принциповим, однак, у кожної статі кішок є свої особливості. Наприклад, коти в період статевої зрілості мітять кути, а кішки навесні можуть ночами будити господаря і оточуючих гучними криками. Є й поведінкові відмінності: коти схильні до лідерства, кішки більш прив'язані до господаря і дому.Еслі ви купуєте кішку, необхідно вирішити, чи збираєтеся ви пристроювати всіх народжених котенят і чи є у вас така можливість. Якщо ні, то кращим рішенням буде стерилізація тварини, оскільки випускати кішку на вулицю для спілкування з котами часом буває небезпечно. Котов також слід каструвати, якщо не хочете, щоб ваш улюбленець мітив територію і просив невесту.Стерілізацію і кастрацію проводять у період дозрівання. Котів зазвичай піддають стерилізації у віці від 4 до 6 місяців, а котів каструють в період від 5 до 9 місяців.
2
Отже, ви визначилися з підлогою тваринного і тепер вибираєте породу кошеня . Тут все залежить від вас і від ваших особистих переваг. Однак, у кожної породи є особливості, які необхідно брати до уваги. Так, наприклад перські кішки мають велике статура і довгу шерсть. Якщо ви не готові кожен день розчісувати перса або Регдолл кожен день, заведіть короткошерстну кішку. Однак, якщо ви любите розмірений спосіб життя, то перс або Регдолл стане для вас справжнім другом. Якщо у вас є в будинку діти, які люблять побігати і пограти, для них найкращим варіантом буде бірманська або абиссинская кошка.Вибірая кошеня , звертайте на його характер. Кошеня не повинен бути нервовим і агресивним, оскільки в подальшому це буде важко виправити. Крім того, малюк повинен бути розумним і розуміти, що робити не можна, а що можна. Якщо ви купуєте кошеня -переростка або дорослу кішку, пам'ятайте: їй потрібен час, щоб прижитися на новому місці. Поставтеся до неї з розумінням і дружелюбністю. Не слід брати занадто маленьких кошенят - вони ще не пристосовані до самостійного життя. Зазвичай кошенят беруть у віці від 8 до 11 тижнів, а іноді й пізніше - коли кошеня вже почав їсти тверду їжу.
3
Отже, ви вже остаточно прийняли рішення про те, який саме вам потрібен кіт чи кішка. Тепер слід звернути на найголовніше - здоров'я майбутнього улюбленця. Це, мабуть, є найважливішим і ключовим моментом при придбанні тварини. Подивіться на матір кошеня - у неї не повинно бути ніяких серйозних хвороб. Якщо такі все ж є, то краще не брати такого кошеня . Кошеня повинен добре їсти та грати. Очі кошеня повинні бути чистими і ясними, а ніс злегка вологим. Кошенят слід брати у яких хороших знайомих, або в клубі. Якщо ви все-таки купили кошеня з рук, негайно зробіть йому все неоьбходімие щеплення, після чого уважно стежте за його здоров'ям. Також зверніть увагу на вуха і рот кошеня . Здоровий малюк не повинен трясти вухами. Якщо це відбувається, значить, він заражений вушних клещем. Молочні зуби кошеня повинні бути чистими, ясна - розовимі.Шерсть кошеня - також важливий показник здоров'я. Під шерсткою не повинно бути вузликів або плями, а також чорних крапок, які свідчать про наявність бліх або кліщів. Шерсть у здорових кошенят зазвичай блискуча, щільна і красівая.Последнее на що потрібно обов'язково звернути увагу - стан живота кошеня , його заднього проходу, а також відсутність у нього запору або проносу. Якщо у тварини витріщивши живіт, а задній прохід запалений, слід насторожитися: можливо, у нього є глисти. Поява проносу або запору свідчить про погану роботу кишечника.
Корисна порада
Придбання домашньої тварини - завжди відповідальний крок. Будь вихованець, будь то собака або кішка, вимагає уваги і турботи. Якщо у вас є час доглядати за твариною, обзавестися їм можна вже зараз, а якщо ви постійно зайняті, то краще відкладіть його придбання до кращих часів.