Як округлити число до десятих. Округлення чисел до десятих.

Математика дозволяє перетворювати числа в приблизні значення. Адже не завжди в побуті людині потрібні числа, що мають "хвіст" сотих, тисячних і т.д. часткою. Від вірності результату округлення часто залежить міжособистісний результат ситуації, як у відносинах між касиром і клієнтом при розрахунку в касі.
Інструкція
1
Дробові десяткові числа записують через кому. Ціла частина пишеться зліва від коми, дробова - справа. Сенс процедури округлення полягає в тому, щоб "обрізати" праву частину і наблизити число до цілого значенням. Точність числа при цьому знижується. Округлити до десятих часткою означає залишити у дроби одну цифру після коми праворуч. Якщо число не має коми, тобто воно ціле, його до десятих округляти не потрібно. Після коми у нього пишеться цифра нуль. Число 65 можна записати у вигляді 65,0 (шістдесят п'ять цілих, нуль десятих).
2
Щоб округлити неціле число до десятих, зверніть увагу на цифру за десятої часткою. Вона розташована другий праворуч після коми. Якщо вона має значення більше чотирьох, тобто дорівнює одній з цифр 5, 6, 7, 8, 9, то десята частка збільшиться на одну одиницю. Число 56,37 після округлення одно 56,4 (п'ятдесят шість цілих, тридцять сім сотих приблизно рівні п'ятдесяти шести цілим, чотирьом десятим).
3
Якщо друга цифра праворуч після коми має значення менше або рівне чотирьом, тобто 1, 2, 3, 4, то десята частка не зміниться. Число 3,34 після округлення одно 3,3 (три цілих, тридцять чотири сотих приблизно рівні трьом цілим, трьом десятим). Число 96,11 після округлення одно 96,1 (дев'яносто шість цілих, одинадцять сотих приблизно рівні дев'яносто шести цілим, однієї десятої).
Зверніть увагу
Не забувайте, що округлення призводить до пониження класу точності мінливого числа.
Корисна порада
Аналогічно здійснюється заокруглення числа до будь-якої кількості знаків після коми. Значення останньої що залишається цифри залежить від цифр, що стоять після неї.