Як позбутися від короеда. Як позбавиться від короеда в домашніх умовах.

Короїди - це маленькі, але досить шкідливі жучки, максимальна довжина яких в рідкісних випадках дотягує до 9 міліметрів. Короїди діляться на дуже багато видів, але більшість з них є древоядних істотами, тобто ці комахи харчуються деревиною. Завдяки своєму раціону і апетиту ці жуки відносяться до розряду шкідників, вони псують вироби, виготовлені з дерева, а також наносять шкоду і садовим деревам. Позбутися від короеда часто не так просто, як це здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • Парафін, каніфоль, рослинне масло, медьсодержащий фунгіцид, скипидар, гас, вазелінове масло.
Інструкція
1
Якщо короїд попсував рослина, то спочатку обріжте зіпсовані і хворі гілки. Потім приготуйте «садовий вар». Візьміть парафін (6 частин) і розтопіть його в металевій ємності, після цього подрібніть каніфоль (3 частини) і змішайте її з рідким парафіном. Продовжуйте нагрівати суміш, поки вона не закипить, потім додайте в неї рослинне масло (2 частини), прокип'ятіть вийшла суміш ще 10 хвилин і дайте їй охолонути.
2
Далі змішайте садовий вар з невеликою кількістю медьсодержащего фунгіциду. Потім обробіть цією сумішшю зіпсовані місця. Короїдів, знайдених на відкритих ділянках дерева, негайно спаліть.
3
Якщо жучок завівся в дерев'яних виробах, то спочатку приготуйте суміш, що складається з трьох частин скипидару і однієї частини гасу. Далі заповніть цією сумішшю отвори, які прогриз короїд.
4
Потім, коли отвори будуть заповнені сумішшю, запечатайте їх парафіном. Решту поверхні дерев'яного виробу промажьте вазеліновим маслом.
5
Якщо зміна текстури дерев'яної поверхні не грає особливої ролі, тоді візьміть жорстку щітку і ретельно очистіть поверхню від бруду та зіпсованих шкідником волокон. Після цього візьміть оліфу і нагрівайте її. Потім гарячою оліфою кілька разів обробіть поверхню виробу. Обробляйте ретельно, так, щоб рідина проникала в усі щілини, зроблені шкідником, в них напевно знаходяться личинки цього жука.
Корисна порада
Для видалення короеда можна скористатися лляною олією або відпрацьованим моторним маслом. Щоб ефективність боротьби з шкідливим жуком була більше, необхідно регулярно перефарбовувати поверхню виробу.