Як бути кращим учителем.

Бажання бути кращим вчителем в житті своїх учнів - це прагнення любові і добра у вашому серці. «Немає нічого краще школи!» - Стверджує хороший педагог. Ця професія наповнена життям, сміхом дітей, молодістю. Учитель постаріє тільки тоді, коли піде зі школи. Але неможливо стати професіоналом за один день. Крок за кроком вам доведеться «брати» вершини майстерності.
Інструкція
1
Полюбіть свій навчальний предмет. Дітей можна тільки «заразити» своєю захопленістю. Якщо ви не знаєте більше того, про що говориться в підручнику - ваш прогноз дуже поганий! Постійно підвищуйте свою педагогічну культуру, опановуйте новими педагогічними технологіями, які пожвавлять ваші уроки і зроблять їх незабутніми для учнів.
2
Приймайте дітей такими, які вони є: розумними і не дуже, красивими і непоказними, благополучними і хуліганською. Пам'ятайте: діти - це відображення суспільства в мініатюрі.
3
Постарайтеся зрозуміти, з яким багажем життєвих труднощів учні приходять до вас на урок. А може, хлопчиську не до математики вашої зовсім, у нього мати п'є? Допоможіть дитині пізнати самого себе, не втратити індивідуальність, набути вічні цінності. Недарма випускники через двадцять років згадують "Марьіванна", яка допомогла класу стати дружним, але насилу розкажуть про маточки і тичинки, про які вона розповідала на уроці. Однак професіонала будуть згадувати і як хорошого педагога, і як справжню людину.
4
Постарайтеся уникнути поширеної помилки серед вчителів: «Мій урок - це все життя». Ні, школа - це частина життя ваших учнів. Всього якихось одинадцять років з усього життєвого шляху. Тим більше, один ваш урок.
5
Згадайте всі глузування, якими обсипають діти вчителів. Найчастіше вони пов'язані з зовнішнім сприйняттям учителя. Хороший педагог каже без дефектів, бездоганний в одязі, вміє подати себе, з гумором реагує на дитячі пустощі.
6
Навчіться спілкуватися з батьками учнів. Ви не маєте права вчити їх життя, втручатися в сімейний уклад і стиль виховання. Підвищувати педагогічну культуру батьків можна іншими, більш опосередкованими способами.
7
Педагогічна стезя нелегка. Молодій людині, бажаючому стати вчителем, не завадить зважити всі «за» і «проти» на початку професійного шляху. Педагогу, як судді і лікарю, не можна помилятися!