Як прибрати побілку.

Шар побілки зі стелі рано чи пізно доводиться знімати, так як це засіб стає все складніше придбати, адже на зміну його прийшла вже давно водоемульсійна фарба. Зняти шар вапна можна всілякими способами. Вибрати найбільш відповідний саме вам варіант і приступайте до ремонту.
Інструкція
1
Змочіть стеля водою і трохи почекайте. Вапно отмокнет і її легко можна буде зняти скребком або звичайним шпателем. Якщо побілка не піддається, намочіть її ще, поки весь шар не отмокнет, після чого ви зможете безперешкодно зняти її. Не забудьте винести всі меблі і паласи з кімнати, інакше вам доведеться дуже довго і ретельно їх відмивати.
2
Якщо ви робите капітальний ремонт, і ви не боїтеся сильно забруднити приміщення пилом, то використовуйте шліфувальну машинку. Перед її застосуванням надіньте респіратор, інакше пил потрапить в легені, і ви почнете кашляти. Прилад швидко знімає навіть дуже товстий шар вапна, при цьому частина штукатурки не відпадає, як при інших методах очищення стелі.
3
Можете також скористатися й іншим інструментом - молотком. Але цей варіант можливий тільки в тому випадку, якщо ви будете потім вирівнювати стелю будь-якої будівельної сумішшю, адже при ударах утворюються відколи, які потрібно буде реставрувати. Простукаєте стелю молотком і зніміть не відпала шматки вапна шпателем. Потім вирівняйте поверхню і приступайте до подальшої обробки.
4
Якщо відомий не відпадає ні від води, ні при впливі молотком, або вам ці кошти не дуже подобаються, то наклейте на звичайний шпалерний клей старі газети на стелю. Після повного висихання вони повинні зніматися з вапном, що дуже зручно. При такому способі пилу не дуже багато, та й ефективність його просто вражаюча.
5
Якщо ви далекі від ремонтних робіт, найміть професіоналів. Робітники не тільки видалять шар побілки зі стелі, а й приберуть все будівельне сміття, який утворюється в результаті роботи. Але довіряйте фірмам з позитивною репутацією, адже тільки так ви зможете застрахуватися від усіляких проблем і залишитеся задоволені результатом.
В деяких квартирах стіни досі пофарбовані вапном. Якщо ви вирішили зробити ремонт і змінити колір кімнат, вам необхідно зняти побілку , так як поверх неї не рекомендується наносити інші види покриттів.
Інструкція
1
Скористайтеся шліфувальної машинкою - це, мабуть, найшвидший і легкий спосіб зняти известку зі стін або стелі. Але підійде він тільки в тому випадку, якщо у вас в квартирі немає меблів або вона ретельно упакована в целофанову плівку.
2
Прикрийте двері і приступайте до видалення побілки. Не забудьте надіти респіратор, щоб в легені не потрапляв пил. Пройдіться приладом по всіх стінах (наждак на нього поставте з великим абразивом). Як тільки робота буде закінчена, зробіть вологе прибирання приміщення. Після цього приступайте до подальших дій.
3
Якщо у вас немає шліфувальної машини або її використання неможливо, не зневіряйтеся. Візьміть поролонову губку і просочіть стіни теплою водою на кілька разів. Візьміть шпатель і починайте зчищати побілку зі стін. Звичайно, на це буде потрібно певний проміжок часу, але робота не така вже складна. Після зняття покриття ошліфуйте стіни наждачним шкіркою і обробіть грунтовкою. У разі необхідності вирівняйте поверхню будь-якої будівельної сумішшю, яка призначена для цієї мети.
4
Спробуйте видалити побілку за допомогою невеликого молотка. Якщо у вас на стіні занадто товстий шар вапна, то всі попередні способи можуть не принести результату. Простукаєте всю стіну молотком і зніміть залишки вапна гострим шпателем. Подібні роботи проводите в денний час доби, щоб не порушувати спокій сусідів.
5
Зверніться у фірму, яка займається внутрішньою обробкою приміщень, якщо брудна робота не для вас. Фахівці приберуть побілку буквально за кілька годин. Вартість подібних послуг тримається на прийнятному рівні. Також ви можете домовитися і про наступній обробці приміщення, якщо не хочете займатися ремонтом самостійно. Так ви скоротите час опоряджувальних робіт до мінімуму.