Як підняти впевненість.

Напевно, кожна людина прагнути підняти впевненість в собі, але не всі замислюються, що це означає. Хтось хоче навчитися «пхатися ліктями», іншим здається, що всі їх ображають, у третіх страждає самооцінка, четверті вважають, що впевненість - універсальний ключ до успіху, якого їм не вистачає. В основі впевненості лежить адекватна самооцінка, самоконтроль, вміння усвідомлювати свої і чужі потреби. Все це можна розвинути.
Інструкція
1
Навчіться адекватно оцінювати свої можливості. Невпевненому людині важко побачити свої сильні і слабкі сторони, зрозуміти, чи дійсно так жахливо його положення або йому це тільки здається. Самооцінка у такої людини часто занижена або нестійка. А між тим, розуміння стану справ просто необхідно. Як можна рухатися вперед, якщо не знаєш, де знаходишся? Оцінити ситуацію допоможе експертна оцінка з декількох авторитетних джерел.
2
Усвідомте свої кордони. Невпевнена людина в стані конфлікту схильний впадати в крайнощі. Або це повна відсутність спроб захистити свою позицію, або упертость і відмова слухати співрозмовника. Друга реакція також закономірна - людина з усіх сил тримається за свою, часто надуману, позицію. Це відбувається тому, що всередині немає впевненості. Такий опонент не здатний слухати, а це робить комунікацію безглуздою і безрезультатної.
3
Поважайте свої і чужі потреби. Впевнена у собі людина розуміє, що йому потрібно. Він уміє прислухатися до себе і знаходити компроміс між потребами своїми і оточуючих. Той же, хто не вміє слухати інших і відмовляється враховувати їхні інтереси, насправді так само відноситься і до себе, адже ставлення до себе і іншим людям пов'язані.
4
Знайдіть декілька справ, які вмієте робити добре. Згадайте відчуття легкості, з яким ви виконуєте завдання. Що ще? Драйв, віра в свої сили і задоволення від самореалізації. Пориньте в ці емоції. Це дасть вам відчути, що такий стан впевненості. Запам'ятайте його.
5
Розвивайте вміння та формуйте навички. Коли говорять «впевнений користувач ПК», мають на увазі людину, яка має достатній досвід поводження з комп'ютером. Впевненість розвивається і напрацьовується. Це стосується також і навичок спілкування. Так що практикуйтеся, все вийде.
Якщо ви помітили, що у вашої дитини щось не виходить, що він боїться труднощів, неохоче йде на контакт з людьми, то це привід для занепокоєння. Дитина не впевнений у собі, і йому потрібно допомогти. Робота над собою - справа складна, часто вимагає допомоги ззовні.
Інструкція
1
В ідеалі адекватну самооцінку та впевненість у своїх силах в дитині потрібно розвивати з дитинства. До речі, завищена зарозумілість може послужити погану службу - зайва впевненість у своїх силах буває небезпечна. Насамперед, впевнений у собі дитина може бути лише у батьків, які самі в собі впевнені. Боязкість, слабкість, страх перед випробуваннями і труднощами - все це дитина відчуває дуже тонко, а потім переймає у мами з татом. Батько повинен бути для дитини авторитетом, але помилкові авторитети лише зіпсують ситуацію. Любіть свою дитину, але не душіть його своєю любов'ю і зайвою турботою. Також не позбавляйте дитину любові і ласки, то не будьте з ним занадто суворим. Виховання є виховання, і якщо дитина завинив, він заслуговує на покарання, а якщо зробив щось хороше, домігся успіху - похвали.
2
Що стосується успіхів, то за ними потрібно уважно стежити і не випускати з уваги, але й не перехвалювати. Якщо дитина отримала п'ятірку, освоїв якесь нове хобі, переміг у змаганні, не бійтеся його хвалити. Якщо він припустився помилки, не ставте на ньому хрест. Кожна людина має право на помилку. Вкажіть на неї і допоможіть виправити, зробіть все, щоб не допустити її повторення.
3
Золоте правило педагогіки - уникайте кліше і ярликів. Дитина отримала двійку - це не означає, що він двієчник. Побився з хлопцями у дворі - не означає, що він негідник. Всі ці слова прив'язуються до дитини, прилипають, і в результаті він починає їм відповідати. Скажіть дитині, що він ледачий, але не ледар. Кліше - це хрест. Ви ж завжди повинні вірити, що у дитини все вийде.
4
Учіть дитину спілкуватися з людьми. Впевненість у собі розвивається в спілкуванні, в розмовах. Якщо з дитинства людина буде сором'язливим, сором'язливим, буде боятися негативного ставлення, глузування, то в майбутньому він не зможе заводити нові знайомства і повноцінно спілкуватися з оточуючими. Що може дуже перешкодити в житті. Підштовхуйте дитину до спілкування з однолітками, якщо він з кимось посварився, намагайтеся порадити конструктивний вихід із ситуації, вчіть його знаходити компроміс.
5
Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. Не потрібно фраз: «Ось Петя хороший хлопчик, вчиться, мамі допомагає, а ти!». Петя - це Петя, у нього є свої батьки, а ваша дитина - самостійна особистість, якій не потрібні порівняння.
6
Допомагайте дитині домагатися цілей, але не домагайтеся їх за нього. Дитина повинна відчувати, що сам добився своєї мети, тоді раз за разом він буде все більш упевнений у собі.
7
Намагайтеся вселити дитині, що якщо він взявся за якусь справу, його потрібно доводити до кінця. Занедбані, незакінчені справи розвивають почуття нездатності що-небудь зробити, слабкості, нікчемності.