Як відкрити стоматологічну клініку.

Багато співробітників стоматологічних клінік, набравшись досвіду в сфері своєї діяльності, замислюються про відкриття власного бізнесу. Перед тим як приступити до реалізації цих планів, необхідно визначити спектр послуг, які надаватиме клініка і провести відповідну підготовчу роботу.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно знайти відповідне приміщення площею мінімум 70 м ?. Тут будуть розташовуватися: особистий кабінет, приймальня, кімната для персоналу і т.д. Якщо клініка надаватиме послуги з протезування і відбілюванню зубів, то знадобляться великі площі. В цьому випадку необхідно буде розмістити кабінет для стерилізації інструментів, кабінет рентгена.
2
Особливо важливо підібрати стоматологічне обладнання. Для оснащення одного кабінету знадобиться набір інструментів, стоматологічна установка, лікарське крісло та витратні інструменти. В середньому на це піде близько 80 тисяч доларів. Існує безліч фірм виробників, що виготовляють подібне обладнання. Перевагу краще всього віддати відомим маркам - вони коштують дорого, але набагато надійніше дешевих китайських і навіть японських верстатів. Якщо коштів на придбання дорогих апаратів не достатньо, то найкраще взяти б/в обладнання від тих же виробників.
3
Одним з головних етапів відкриття даного бізнесу, є отримання ліцензії на право надання стоматологічних послуг. Роботу по збору необхідної документації можна виконати самостійно, заощадивши таким чином чимало грошей або доручити її професійним компаніям - в такому випадку можна заощадити час, витративши його на безпосередню організацію бізнесу.
4
Приватні стоматологічні клініки налічуються десятками в будь-якому великому місті. Конкуренція в цій сфері дуже висока, тому головною проблемою, особливо на початковому етапі, буде нестача клієнтів. Тут особливо важливо провести продуману рекламну компанію, розміщуючи її в усіх ЗМІ. Звичайно, ніяка реклама не допоможе, якщо наданий сервіс не буде їй відповідати. Тому штат співробітників повинен складатися тільки з висококласних фахівців, що мають великий досвід роботи в цій сфері і здатних надавати якісні послуги. Це стосується не тільки безпосередньо стоматологів, але і адміністраторів і управлінців.