Як відлити з гіпсу. ваза з гіпсу своїми руками.

Вази, декоративні маски, скульптурні форми і багато інших красивих речей можна зробити з такого матеріалу, як гіпс. Цей матеріал набуває різну форму і легко фарбується. Гіпс - це найдавніший будівельний матеріал на землі. Робота з гіпсом - це захоплююче заняття, яке з часом може перерости в серйозне захоплення. Заняття з ним абсолютно безпечні.
Вам знадобиться
  • Гіпс, вода, пластилін, ножик, целофанова плівка, дріт.
Інструкція
1
Щоб відлити з гіпсу вазу, декоративну маску або нескладний барельєф, необхідно спочатку зробити модель майбутнього виробу. Модель - це скульптурний ескіз, за яким відливається гіпсове виріб.
2
Спробуйте відлити з гіпсу спочатку найпростіше зображення. Наприклад, якесь рослина.
3
Візьміть дуже твердий стебло рослини, у якого опуклі суцвіття і листя.
4
Розм'якшений пластилін помістіть між двома шарами целофановою плівки.
5
Качалкою розкачайте пластилін в пласт товщиною 1 см. Під час розкочування плівку піднімайте, щоб вона не прилипала до пластиліну.
6
Зніміть верхню частину плівки і покладіть рослина зверху на пласт пластиліну.
7
Накрийте знову плівкою і прокатайте качалкою по поверхні. Рослина рівномірно вкарбуємо в пластилін.
8
Зніміть плівку і дуже акуратно приберіть рослина з пластиліну. Застряглі частини стеблинки виймайте пінцетом. Приберіть все сміття, намагаючись не пошкодити відбитка на пластиліні.
9
Ваш пластиліновий контррельєфи майже виконаний.
10
Зробіть бортики. Для цього обережними рухами підніміть краю по всьому контуру пластилінового ескізу.
11
Підготуйте петлю з алюмінієвого дроту необхідного розміру. За цю петельку можна на цвях повісити готовий виріб.
12
Приготуйте розчин гіпсу згідно інструкції на упаковці. Консистенція розчину повинна бути, як у сметани.
13
Готовий гіпсовий розчин налийте в пластилінову форму з бортиками. Намагайтеся не переливати через борти форми.
14
Занурите підготовлену петельку з дроту в розчин.
15
Через півтори години, коли затвердіє гіпсовий розчин, приступите до зняття заготовки з пластиліну.
16
Зігніть бортики, щоб звільнити краю виливка і зніміть пластилін. Відходить він дуже легко.
17
При бажанні можете відлити з гіпсу настінну тарілку.
18
Для цього виріжете по контуру квіти з будь-якої поштової листівки і, змочивши її, покладіть лицьовою стороною на дно глибокої тарілки.
19
Розведений гіпс налийте в тарілку з картинками так, щоб вийшов правильний круг.
20
Вставте петельку і дайте застигнути гіпсу.
21
Коли гіпс висохне, вийміть вийшов відбиток. Нерівні краї підрівняйте ножем.
Для більшості людей поняття «ливарне виробництво» міцно асоціюється з величезними плавильними печами, гуркотом, димом і ллються вогненної рікою потоками розпеченого металу. Але насправді відлити невелику деталь з олова, свинцю, латуні або алюмінію можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Сам процес виливки дуже простий. Головне в ливарному виробництві - виготовити ливарну форму. Вона створюється у формувальному ящику, який називається опока. Її розміри повинні перевищувати розміри відливається деталі приблизно в 1,5 рази.
2
Опока складається з верхньої і нижньої частин. Верхня частина являє собою рамку з 2-3 поперечками в центральній частині, а нижня - ящик з дном. Опока повинна бути міцною. Для цього верхню і нижню частину скріпіть між собою фіксаторами.
3
Всередину ящика засипте формувальну землю - суміш, що складається з чистого дрібного піску, глини і кам'яновугільної пилу. Як правило, моделлю для виготовлення форми є аналогічна деталь або модель з дерева або іншого матеріалу.
4
В процесі формовки нижню частину опоки заповніть формувальної землею, яку після цього потрібно злегка утрамбувати. Саму модель посипте порошкоподібною графітом або тальком і наполовину вдавите в землю з таким розрахунком, щоб потім можна було витягти.
5
Землю в ящику посипте графітом, потім встановіть верхню частину і вставте фіксатори. Важлива деталь ливарної форми - литник (пробка конічної форми), який вставляється в невідповідальних частина майбутньої деталі. Через неї буде заливатися метал.
6
Потім в опоку досипьте формувальної землі, щільно її утрамбуйте і обережно вийміть пробку під літник. Після цього гострим предметом розділіть верхню і нижню частини опоки до повного висихання. Між ними повинна утворитися форма, відповідна формі майбутньої деталі.
7
Відповідно до іншої технології, модель виробу виготовляється з воску або парафіну, потім покривається жаростойкой швидко застигає масою. Після висихання модель нагрівається, віск або парафін витікає через отвір, і виходить форма для заливки розплавленого металу.