Як визначити заряд ядра. Як змінюється заряд ядра.

Атом хімічного елемента складається з ядра та електронної оболонки. Ядро - це центральна частина атома, в якому зосереджена майже вся його маса. На відміну від електронної оболонки, ядро має позитивний заряд.
Вам знадобиться
  • Атомний номер хімічного елемента, закон Мозлі
Інструкція
1
Ядро атома складається з двох типів часток - протонів і нейтронів. Нейтрони є електронейтральних частинками, тобто їх електричний заряд дорівнює нуля. Протони є позитивно зарядженими частинками і їх електричний заряд дорівнює +1.
2
Таким чином, заряд ядра дорівнює кількості протонів. В свою чергу, кількість протонів в ядрі дорівнює атомному номеру хімічного елемента. Приміром, атомний номер водню - 1, тобто ядро водню складається з одного протона має заряд +1. Атомний номер натрію - 11, заряд його ядра дорівнює +11.
3
При альфа-розпаді ядра його його атомний номер зменшується на два за рахунок випущення альфа-частинки ( ядра атома гелію). Таким чином, кількість протонів в ядрі, що зазнав альфа-розпад, також зменшується на два.Бета-розпад може відбуватися в трьох різних видах. У разі розпаду «бета-мінус» нейтрон перетворюється на протон при випущенні електрона і антинейтрино. Тоді заряд ядра збільшується на едініцу.В разі розпаду «бета-плюс» протон перетворюється в нейтрон, позитрон і нйтріно, заряд ядра зменшується на едініцу.В разі електронного захоплення заряд ядра також зменшується на одиницю.
4
Заряд ядра можна також визначити за частотою спектральних ліній характеристичного випромінювання атома. Відповідно до закону Мозлі: sqrt (v/R) = (ZS)/n, де v - спектральна частота характеристичного випромінювання, R - постійна Рідберга, S - постійна екранування, n - головне квантове чісло.Такім чином, Z = n * sqrt ( v/r) + s.