Як знайти драйвер для звукової карти.

З будь операційною системою бувають ситуації, коли якесь устаткування перестає працювати. Часто це буває через неправильну роботу драйверів . Причин, чому драйвер не відповідає пристрою і правильно працювати, може бути безліч, але факт залишається фактом - пристрій не працює. Також можлива ситуація, коли комп'ютер не може призвести звук і з'являється напис про можливе відсутності драйверів для звукового обладнання.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, звукова карта, диск з драйверами, доступ в інтернет (при необхідності)
Інструкція
1
Знайдіть диски, які вам дали при покупці комп'ютера або комплектуючих. Серед них має бути диск з написом «Drivers». Встановіть його в привід комп'ютера.
2
Клацніть правою клавішею миші по «Мій комп'ютер». Відкриється контекстне меню. В цьому меню виберіть команду «властивості». Команда розташовується в самому низу стовпця. Натисніть по ній лівою клавішею миші. Відшукайте пункт «Диспетчер пристроїв». Залежно від версії «Windows», яку ви використовуєте, він розташовується на різних панелях. В Windows ХР - на верхній панелі ліворуч, в Windows 7 або VISTA - на лівій панелі зверху. Виберіть цей пункт, якшо по ньому лівою кнопкою миші.
3
В вигляді стовпчика з'явиться список устаткування, встановленого на комп'ютері. Знайдіть пункт «Звукові пристрої». Зліва біля напису ви побачите стрілочку, клікніть по ній і відкрийте список звукового обладнання. Бувають ситуації, коли в списку замість назви звукової картки пишеться «невідоме звукове обладнання». Це не має значення, порядок дій буде той же.
4
Натисніть правою клавішею миші на назву звукового обладнання, яке з'явилося в списку. В меню оберіть «оновити драйвер». В варіантах оновлення виберіть «пошук драйвера на цьому комп'ютері». В якості джерела оновлення виберіть привід комп'ютера, так як там встановлений диск з драйверами. Потім натисніть "ОК" і дочекайтеся, поки система знайде необхідні драйвера. Через кілька хвилин драйвера будуть знайдені. Система запропонує встановити їх. Клацніть кнопку «ОК» і дочекайтеся закінчення установки. Перезавантажте комп'ютер.
5
Якщо диск з драйверами відсутній або втрачений, після того як клацніть по команді «оновити драйвер» поставте галочку навпроти рядка «використовувати інтернет підключення». Система сама знайде, збереже і оновить драйвера на звукову карту. Процес трохи тривалий, але на комп'ютері буде збережена резервна копія драйверів , якщо в майбутньому знову буде потрібно перевстановлення.
Операційна система, під управлінням якої працює ваш комп'ютер, встановлюється разом з набором драйверів для великої кількості пристроїв, включаючи і звукові карти. При виявленні аудіопроцесора система намагається його пізнати і встановити відповідну керуючу програму зі свого набору. Якщо цього зробити не вдається, використовується драйвер за замовчуванням - це і є універсальний драйвер для всіх звукових карт.
Інструкція
1
Якщо драйвер, за замовчуванням використовується операційними системами, треба замінити, дійте в такій послідовності - спочатку визначте виробника і модель звукової карти, потім на його сайті знайдіть і завантажте файли встановлення, потім запустіть їх. Перший крок (визначення виробника і моделі) доведеться проробити з використанням викрутки - якщо ваша ОС не змогла її впізнати, значить, програмними засобами отримати потрібні дані не вийде. У системному блоці зніміть бічну панель і прочитайте назву виробника і версію пристрою на платі аудіокарти.
2
Введіть запит з назвою виробника в будь-яку пошукову систему, а потім перейдіть на його сайт за отриманим адресою в мережі. Все веб-ресурси цього роду мають власні вбудовані системи пошуку - введіть назву моделі і за отриманим посиланням перейдіть на інформаційну сторінку, що стосується вашої моделі аудіокарти. На ній має бути передбачена завантаження описів, допоміжних програм і драйверів - скачайте і запустіть інсталяційний файл драйвера.
3
Більшість сучасних материнських плат мають вбудований аудопроцессор виробництва тайванської компанії Realtek Semiconductor. Його використовують і в додаткових платах звукових карт. Досить імовірно, що для нормальної роботи вашої аудіокарти потрібен драйвер цієї компанії, виконаний по одній з двох діючих сьогодні специфікацій - AC'97 або HD Audio. Посилання на сторінку завантаження обох варіантів наведена нижче.
Зверніть увагу
Якщо після установки потрібного драйвера проблема з відтворенням звуку не вирішиться, зверніть увагу, що деякі материнські плати вимагають ручного перемикання між стандартами AC'97 і HD Audio. Залежно від використовуваної плати зробити це потрібно або зміною значення відповідної установки в налаштуваннях BIOS, або перестановкою джампера на самій платі.