Як лікувати грижу шийного відділу.

Грижа шийного відділу хребта - це випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диска в хребетний канал, що приводить до здавлення нервових волокон.
Інструкція
1
Причиною виникнення грижі можуть бути травми, а також дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті (остеохондроз, спондильоз). Ранніми симптомами грижі можуть бути ниючі болі в задній частині шиї. Біль може посилюватися при поворотах голови, а також чханні і кашлі. Дуже часто через наявність в хребті грижі порушується мозковий кровообіг, що призводить до запаморочення, головних болів, порушення координації руху, а також може викликати проблеми з пам'яттю.
2
При бічній локалізації грижі одним із симптомів може бути постійний ниючий біль в руці, оніміння і поколювання пальців. Це відбувається через те, що грижа защемляє нервові корінці, що проходять в хребті.
3
Серйозним ускладненням грижі шийного відділу хребта є затиснення спинного мозку. Для того, щоб цього не сталося, необхідно вчасно діагностувати і почати лікування грижі.
4
До методів діагностики грижі відноситься, насамперед, рентгенологічне дослідження, а також магнітно-резонансна томографія.
5
Для лікування гриж застосовуються два методи: консервативний і хірургічний. При консервативному лікуванні хворому рекомендують дотримуватися режиму, при якому виключаються різкі повороти голови і шиї. Можливе призначення спеціального корсетного коміра. З медикаментозної терапії призначають нестеройдних протизапальні засоби, а також препарати з миорелаксирующим (розслаблюючим) дією.
6
Крім цього призначають мануальну терапію, масаж, фізіопроцедури, а також заняття на спеціальних тренажерах, які витягають шийний відділ хребта. Пацієнту також повинні порекомендувати регулярні заняття лікувальною фізкультурою для освіти стійкого м'язового корсету.
7
При неефективності консервативного лікування призначається операція, при якій прибираються чинники, які призводять до здавлення спинного мозку.