Як відрізнити голуба від голубки. Як разлечься голуба самця від самки.

Голубівництво - вельми розвинена галузь птахівництва, якою займаються люди в багатьох країнах світу. Перші голуби були приручені людиною ще 5000 років тому, а сьогодні можна виділити понад 800 порід голубів. Всі породи діляться на три категорії: спортивні, гонние і декоративні. Голубі- це ласкаві птиці, які вимагають постійного догляду. Купуючи голуба на голубиної фермі або на пташиному ринку, вам необхідно визначити стать птиці. Існують різні ознаки, за допомогою яких досвідчені заводчики відрізняють голубів від голубок.
Інструкція
1
Отже, професіонали можуть визначити стать голуба з його зовнішності. Як правило, самці більше і товщі самок, вони більш лобату і володіють масивним дзьобом. Голова у самочок зазвичай менше, як і їх восковица. Однак, визначаючи підлогу голуба виключно по зовнішності, легко помилитися, адже тут ключову роль відіграє порода голубів. Самці одних порід можуть виглядати набагато більш витонченими і жіночними, ніж самки інших.
2
Відрізнити голубку від голуба можна, помацавши тазові кістки птиці. Під грудкою, практично у хвоста птаха, ви зможете намацати дві тонкі тазові кісточки. У самочок між цими кісточками завжди досить широке відстань - до одного сантиметра. У самців ж тазові кістки практично змикаються. Однак, і в такому способі визначення статі голуба є частка неточності. Приміром, у зовсім молоденьких родили голубок кісточки можуть бути зближені.
3
Визначити стать голуба також можна по поведінці птиці. Приміром, під час парування (тобто залицяння самця за самкою) голуб починає активно наступати на голубку. Він видає гучні звуки, розпускає хвіст і надуває зоб. Відчувши самку, голуб починає кружляти по клітці, а потім різко підскакувати до голубки. Голубка, підсаджені в клітку до голуба, веде себе більш «по-жіночому». Вона «плавно» рухається до самця на хвості, ніжно воркуя. Беручи залицяння, голубка наїжачує пір'я на попереку і кланяється голубу.
4
Якщо ви підсадити до самця іншого самця, то вони, найімовірніше, затіють між собою бійку. Іноді бійку можуть почати і голуби протилежної статі, але в більшості випадків цього не відбувається. Дві голубки, посаджені в одну клітку, відносяться один одному спокійно, без агресії. Варто відзначити, що для максимально точного визначення статі голуба найкраще скористатися всіма перерахованими вище засобами.