Як робити домашнє завдання.

Шкільним вчителям, здається, хочеться, щоб 6 днів на тиждень у вашому житті проходили так: школа, потім обід, потім домашнє завдання, потім сон. Принаймні, складно пояснити обсяги домашніх завдань чимось іншим. Однак кожному хочеться, щоб у нього кожен день було достатньо часу на себе. Ось пара нескладних порад, як організувати свій час так, щоб на виконання домашнього завдання йшло всього кілька годин, а то й годину, а не півдня.
Інструкція
1
Розклад зазвичай буває нерівним, тобто в один день у вас може бути сім різних предметів, включаючи іноземні мови, по кожному з яких задають і письмове, і усне завдання, а в іншій - два фізкультури і кілька другорядних предметів. Щоб перед першим днем не сидіти за уроками до ночі, а перед другим не знати, куди себе подіти, перерозподіліть навантаження. Чому потрібно робити завдання неодмінно напередодні? Є вільний час в понеділок? Зробіть пару предметів на четвер, зате в середу ввечері ви не будете "завалені".
2
Чи не розтягуйте час до вечора, краще сісти і зробити хоча б половину того, що задали, відразу після обіду, ніж тягнути годин до дев'яти. Після обіду у вас ще багато сил, і все виходитиме швидше і легше. Крім того, навіщо тягти неприємний вантаж завдань до самого вечора, коли замість цього ввечері можна подивитися цікавий фільм або кудись піти?
3
Розділіть весь обсяг домашнього завдання на три блоки: просте завдання, завдання середньої складності і складне. Почати краще з завдання середньої складності - на ньому ви "розгойдати". Потім краще перейти до складного, а просте зробити останнім. Прості завдання (прочитати параграф, знайти щось в Інтернеті) можна залишити на вечір, на відміну від інших, за умови, що більше години їх виконання не займе.
4
Не треба зайвого перфекціонізму, переписування з чернетки на чистовик і нескінченних повторень, навіть якщо ви точно знаєте, що вас завтра спитають, і що вам необхідно отримати вищий бал заради оцінки в чверті. Це забирає час і впевненість в собі і створює стрес. Ви вчитеся для себе, а не для вчителів або батьків. Вам нічим не допоможуть ідеально чисті, без помарок зошити, а вчителям тим більше важливіше побачити, де їх учні "спотикаються". Вчинений параграф краще швидко перечитати один раз з ранку за сніданком, ніж три рази увечері на втомлену голову.
5
Якщо ви вчитеся в останньому класі, не нехтуйте профільними для вас предметами, навіть якщо все зрозуміло, краще сходити на уроки, а не проспати, зробити домашнє завдання самостійно вдома, а не швидко списати в коридорі. Зрештою, хто знає, що попадеться на іспиті. Школа рідко дає хорошу підготовку до вступу до вузу, проте варто взяти від неї все, що вона здатна дати.