Як годувати сома.

Сомики - популярні жителі домашніх акваріумів. Для того, щоб ваші вихованці почували себе комфортно, необхідно створити їм сприятливі умови для життя і навчитися правильно годувати цих донних риб. Перш ніж придбати тих чи інших сомиків фахівці радять ознайомитися з літературою з цього виду риб, так як багато хто з представників сомових є хижаками і можуть із задоволенням поласувати живуть у вашому акваріумі рибками менших розмірів.
Інструкція
1
У світі існує більше 2000 видів вусатих риб, багатьох з яких можна тримати в домашніх акваріумах (акваріумісти налічують близько 800 таких видів). Найчастіше в акваріумах можна побачити крапчастих сомиків, коридорасов, брохісов, плекостомус, торакатуми, анціструсов, баріанціструсов, скобіанціструсиов, пеколтій та ін.
2
Якщо у вашому акваріумі живуть тільки сомики, то годувати їх необхідно спеціалізованим кормом для цих видів риб. Корм можна придбати в зоомагазині або на Пташиному ринку. Як правило, готові корми випускають у формі таблеток, які відразу ж тонуть, а потім починають розм'якшуватися. Така форма випуску найбільш зручна, оскільки сомики - донні тварини, і брати корм їм зручніше з грунту.
3
Якщо у вас акваріум, де живуть не тільки сомики, але й інші рибки, то годувати їх необхідно двома видами корму: один підбирається під той тип рибок, які у вас живуть, а другий купується спеціально для сомиків. Деякі сомики дуже швидко розуміють, що у них є можливість "перекусити" і звичайним кормом, тому під час годування вони піднімаються до годівниці і з задоволенням харчуються кормом звідти.
4
Для того, щоб раціон сомиків був повноцінним, крім сухого корму, їм необхідно давати і живий. Для цієї мети відмінно підходить мотиль і трубочник. Під час годування риб частина черевиків потрапляє на дно, де заривається в грунт. Ось звідти їх із задоволенням і будуть діставати ваші сомики.
5
Якщо у вашому акваріумі ростуть живі рослини, то ваші сомики будуть забезпечені природною рослинною їжею. Якщо в акваріумі містяться штучні рослини, то Сомик необхідно додатково давати ошпарені листя салату або капусти. Можна також спробувати дати шматочок огірка.
6
Для додаткового живлення необхідно встановити в акваріумі мангового корч або шматочки кори кокоса. Сомики будуть із задоволенням обгризати деревину, а також із задоволенням ховатися в зручному укритті.