Як написати промову для захист диплома.

Вся робота за рік зводиться до 10-хвилинного виступу, сотня сторінок ужимается до чотирьох, а впевнені висновки стають боязким бурмотанням. Так може бути з кожним студентом, який написав дипломну роботу. Щоб виступ на захист було не гірше самої роботи, варто написати мова заздалегідь.
Інструкція
1
Для початку вам доведеться перечитати свій диплом. Спокійно, розслаблено, вдумливо. І помітити в тексті найважливіші моменти. Не журіться поки про їхній обсяг і зв'язності, просто виділіть все найголовніше.
2
З'єднайте виділені фрагменти в одному документі і перечитайте вийшов текст. Абстрагуйтеся від дипломної роботи і подумайте, чи зрозуміло без доповнення те, що ви написали. Допишите сполучні пропозиції для переходу від однієї думки до іншої. При цьому не забувайте про аудиторію, для який ви готуєте мова . Враховуйте рівень її освіти: якщо перед вами професора і доктора наук, не варто вставляти в текст додаткові пояснення, які не стануть для слухачів відкриттям. Однак якщо ви досліджували вузьку тему і в складі комісії викладачі, які не спеціалізуються по вашій темі, складні моменти варто спростити або доповнити коментарями.
3
Попрацюйте над структурою свого виступу. Оскільки захист диплома - захід офіційне, існують приблизні формулювання, які рекомендовані саме для цієї ситуації. Починати варто з фрази «Шановний голова та члени комісії, однокурсники і гості! Вашій увазі надається дипломна робота на тему ... ».
4
Далі слід коротко сказати про причини вибору теми, актуальності і новизні роботи, про об'єкт і предмет вашого дослідження, назвати його мета і завдання, які ви вирішували.
5
Потім розкажіть коротко про структуру та зміст диплома . Почніть, наприклад, з фрази «Дипломна робота складається з вступу, двох розділів, висновків та списку літератури. В першому розділі ми розглядаємо ... ». При цьому не варто докладно переказувати зміст. Мета вашого виступу - доступно і при цьому не втрачаючи глибини роботи розповісти: що, з якою метою і які кошти ви вивчали, до яких висновків прийшли. З відібраних раніше найважливіших фрагментів тексту залиште тільки ті, які відповідатимуть цієї мети. Більша увага приділіть практичної частини роботи, а з теоретичної згадайте тільки те, що ви використовували і враховували в практичній роботі.
6
Ще раз перечитайте мова , але на цей раз вголос. Все фрази, на яких ви затнулися, скоротіть і спростите. Там, де посеред фрази збилося дихання, розбийте пропозиції на більш короткі.
7
Зазвичай на виступ дипломникові дається 10-15 хвилин. Уточніть інформацію про час у наукового керівника і скоротіть спіч настільки, щоб встигнути прочитати його спокійно і розмірено.
8
Потренируйтесь на своїх близьких - виступите перед ними і запитайте про враження. Ви можете врахувати їх зауваження, а також подивитися, наскільки вам вдається утримувати увагу аудиторії. Свою мова закінчите фразою «Спасибі за увагу. Я готовий відповісти на ваші запитання ».