Як знайомити дошкільнят з природою.

Дуже активний процес пізнання навколишнього світу спостерігається у дошкільнят і школярів початкової школи. Їх цікавлять природні явища і устрою світу, життя тварин і птахів, різні країни і континенти. У цьому віці важливо нічого не пропустити і правильно підвести малюка до знайомства з природою.
Інструкція
1
Щоб познайомити малюка з природою та її явищами, частіше гуляйте. Під час прогулянки привертайте увагу малюка до деталей. Як ростуть дерева, чому вони скидають на зиму листя, а навесні знову покриваються зеленню? Як живуть тварини.
2
Якщо ви маєте дачною ділянкою, то тут як ніде можна тісно познайомитися з природою. Запропонуйте малюкові що-небудь посадити разом, доглядати за рослиною і поспостерігати, як воно розвивається з маленького насіння в велику рослину. Краще всього якщо ця рослина виявиться практично придатним, тобто, його можна буде з'їсти. Діти не володіють великим терпінням і якщо процес вирощування затягнеться надовго, вони можуть просто втратити інтерес, тому оберіть швидкозростаючу культуру - кріп, редиску. На прикладі одного маленького рослини поясніть дитині весь процес життєдіяльності флори цілком. До того ж, якщо вам вдасться зацікавити дитину, привернути його до садово-городніх робіт, то він буде із задоволенням є корисні овочі, у вирощуванні яких він брав безпосередню участь.
3
Сходіть з дитиною в похід. Навіть якщо це буде в передмісті, ви чудово проведете час. Похід для дитини - справжня пригода. Візьміть намет і спальні мішки, казанок і сокиру, вудки. Тут ви зможете познайомити малюка з дикою природою, розповісти про лісових мешканців. Процес риболовлі дуже захоплюючий для дітей, навіть якщо у них і не вийде похвалитися багатим уловом, можна на прикладі риболовлі на черв'яка пояснити їм про харчові ланцюжки. Вночі ви можете почути багато нових незрозумілих звуків. Розкажіть дитині, що є денні жителі лісу, а є нічні.
4
Зберіть гербарій, ягоди або гриби. Обов'язково візьміть з лісу невеликий сувенір на пам'ять - шишку, красиву гілочку або маленький камінчик, дивлячись на нього дитина буде згадувати отримані знання.
5
Заведіть домашню тварину. За допомогою цього кроку ви не тільки зможете познайомити дитину з фауною, а й навчити відповідальності та турботі про те, хто менше і слабкіше. Якщо ваші умови не дозволяють завести собаку або кішку, або ви боїтеся, що за твариною доведеться доглядати вам, почніть з хом'ячка або рибки в невеликому акваріумі. Сходіть в зоопарк і познайомте дитину з тваринами, що вони їдять, як живуть, хто з них дружить, а хто ворогує. Дитина отримає масу вражень.