Як дивитися в телескоп.

Спостереження за зоряним небом - це дуже захоплююче заняття. На жаль, неозброєним оком там мало що розгледиш, а ось якщо у вас є телескоп , можна зробити споглядання небесних об'єктів ще більш захоплюючим. Однак одного телескоп а мало, потрібно ще вміти вибирати місце і час для спостережень, а також визначитися з об'єктами, які ви і будете розглядати.
Інструкція
1
Намагайтеся для спостережень виїжджати за місто і стежте за тим, щоб поблизу не було джерел світла. Бажано розташуватися на височини, оскільки чим вище ви знаходитеся, тим менше на ваші спостереження впливатиме атмосфера. На висоті менше пилу, туману, а значить повітря буде чистіше, і картина нічного неба буде більш чіткою.
2
Також по можливості знаходитеся якнайдалі від джерел тепла. Звичайно, на природі таких мало, але все ж вибратися за міську межу вдається нечасто.
3
Вести спостереження краще з землі або. Так ви зможете надійно зафіксувати опори вашого телескоп а, зменшивши вібрацію. Якщо телескоп знаходиться на бетоні або асфальті, постарайтеся зафіксувати ноги штатива. Підійде яка-небудь відносно м'яка підкладка. Тоді будь-які ваші рухи не створюватимуть вібрацію. Знову ж таки, від бетону та асфальту виходять потоки тепла. Правда для очей вони непомітні, але на якість «картинки» впливають не найкращим чином.
4
Напередодні постарайтеся ознайомитися з прогнозом погоди. Чисте небо, спокійна атмосфера - ідеальні умови для споглядання небесних об'єктів. Проте, відмінні умови для спостереження бувають і під час невеликої хмарності. Тільки в такому випадку вам доведеться спостерігати за об'єктами на небі через просвіти в хмарах.
5
Спостерігати об'єкти найкраще під час верхньої їх кульмінації, так як вплив на них атмосфери зменшується паралельно з наближенням небесного об'єкта до зеніту.
6
Не забудьте скласти програму спостережень, щоб чітко її дотримуватися протягом ваших спостережень. І бажано також скласти альтернативну програму спостережень на випадок, якщо раптом погодні умови попсувало.
7
Бажано в запасі мати кілька окулярів. Це дозволить вам для кожного об'єкта підібрати оптимальне збільшення. Також бажано для спостереження планет обзавестися світлофільтрами.
8
Щоб очі сильно не втомлювалися, надіньте на закинутий очей під час спостережень пов'язку з відкидним наглазніком. І щоб оболонка ока не пересихала, не забувайте моргати, коли дивитеся в окуляр.
9
Під час спостереження слабких об'єктів краще використовувати бічний зір, так як воно є більш чутливим до малоконтрастне зображенню.