Як приготувати соковиту яловичину. м'ясо варити в марінраде.

Яловичина сама по собі - не надто вдалий м'ясо для смаження. На відміну від свинячого м'яса, яловичина більш жорстка і менш жирна. Тому після обсмажування іноді по консистенції може бути схожим на гуму. Але слідуючи деяких хитрощів, будь-яка господиня легко приготує соковиту і м'яку яловичину .
Вам знадобиться
  • Говяжье м'ясо
  • приправи
  • кілька головок цибулі або лимонний сік
  • соєвий соус
  • оцет
  • вино
  • фольга
  • м'ясорубка
  • марля або сито.
Інструкція
1
Запорукою того, що приготоване яловиче м'ясо буде соковитим і м'яким, є його свіжість. У будь-якому м'ясному відділі вибирайте тільки свіже м'ясо. Воно й швидше готуватися, і за смаком не буде схожа на стару гумову покришку (тобто не буде жорстким і сухим).
2
При купівлі м'яса зверніть свою увагу на його колір. Він повинен бути яскраво-червоним. Якщо яловичина почала темніти, це означає, що вона залежалася на вітрині (виняток - м'ясо у вакуумній упаковці). Попросіть продавця продемонструвати вибрані вами шматочки (реберця, філейну частину і так далі) перед тим, як їх купувати. Візуально оціните те, що хочете брати, а не хапайте, що попало (благо, часи дефіциту пройшли).
3
Прийшовши з магазину, обов'язково покладіть м'ясо в холодильник, для того, щоб воно не зіпсувалося і не заветрело. Якщо ви будете готувати м'ясо годин через вісім або більше після того, як купили його, то приберіть яловичину в морозильник (попередньо упакувавши в целофановий пакет). Але не забудьте: якщо м'ясо замерзло, обов'язково разморозьте його в прохолодній воді.
4
Перед тим, як почати готувати яловичину (якою б рецепт ви не вибрали), спочатку Замаринуйте її. Це самий перевірений і кращий спосіб зробити яловиче м'ясо м'якше і соковитіше. Причому маринад для м'яса готується дуже просто. Для цього візьміть і почистіть кілька великих цибулин, а потім пропустіть їх через м'ясорубку (так цибулю дасть більше необхідного для маринаду соку). Після цього через марлю або сито відіжміть сік. Додайте в нього ароматних приправ. Маринад готовий.
5
Тепер опустіть шматочки яловичини в маринад і дайте їй просочитися. Кислота, що міститься в соку, розм'якшить м'ясо, частково зруйнувавши його волокна. Для того, щоб скоротити час маринування до декількох хвилин, наріжте яловичину тонкими смужками. Якщо вона за рецептом повинна бути у вигляді великих шматків - маринуйте протягом години. Для маринаду можна використовувати не тільки сік цибулі, але і лимонний сік, соєвий соус, оцет або вино.
6
Якщо ви запікаєте яловичину в духовці, то для того, щоб вона була соковитою, закрийте її харчовою фольгою. Так м'ясо запечеться у власному соку.
Корисна порада
Використовуйте близько 1/2 склянки маринаду на 0,5 кг м'яса.